Процедура усиновлення дитини

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Процедура усиновлення дитини

Час прочитання: 3 хв.

Усиновлення дитини є популярною тематикою в нашій державі, оскільки на сьогодні в Україні нараховується близько 65 тисяч дітей, що були позбавлені батьківського піклування.

І всі вони надіються на те, що одного разу зможуть отримати повноцінну сімʼю та батьків. А тому розгляд даної тематики є актуальним як ніколи.

У цій статті ми поговоримо про особливості здійснення процедури усиновлення дитини на практиці за чинним українським законодавством.

Що слід розуміти під усиновленням дитини?

Сімейний кодекс України зазначає, що під усиновленням дитини слід розуміти - певний юридичний процес, що передбачає собою рішення судового органу влади про передання батьківських прав та обовʼязків на дитину громадянам, які бажають її усиновити та прийняти до членів родини.

Тобто, можна сказати, що дитина матиме усі права та обовʼязки як повноцінний член родини.

Який мінімальний вік встановлений для усиновлення дитини?

Положення Сімейного кодексу України передбачають, що мінімальний вік для усиновлення дитини становить 2 місяці з моменту її народження. Крім цього, також дитина може бути усиновлена до 18 років.

Однак, також існують особливі випадки, коли законодавство передбачає усиновлення повнолітньої дитини (яка досягла 18 років):

  • вона є сиротою;
  • або позбавлена батьківського піклування до 18 років.

Яка процедура усиновлення дитини?

Всього можна виділити 5 основних етапів усиновлення дитини, а саме:

  • Первинна консультація з усиновлення дитини. Для того, щоб чітко розуміти чи готові громадяни для усиновлення дитини та детального розʼяснення загальної процедури, необхідна первинна консультація від працівників служби у справах дітей, які і нададуть відповіді на всі ці питання.
  • Взяття осіб на облік потенційними кандидатами в усиновлювачі. На цьому етапі слід подавати визначений пакет документів для усиновлення дитини до служби у справах дітей (можна також подати під час проведення консультації): 1) заява; 2) паспорт, РНОКПП; 3) документи про доходи за останні 6 місяців; 4) свідоцтво про шлюб; 5) документи, що підтверджують поточний стан здоровʼя заявників; 6) документи, що підтверджують право власності на нерухоме майно; 7) якщо дитину усиновлює один із членів подружжя, то потрібно надавати згоду іншого члена подружжя на ці дії, що оформлена в письмовому вигляді та засвідчена нотаріально. На підставі цих документів та акту про обстеження житлових умов - громадян буде взято на облік потенційними кандидатами в усиновлювачі.
  • Надання інформація про дітей, що можуть бути усиновлені. На цьому етапі працівники служби у справах дітей нададуть громадянам відповідні списки дітей, що можуть бути усиновлені. До прикладу, може бути надана така інформація: фото дитини, поточний її стан здоровʼя, вади у фізичному чи розумовому розвитку, наявність братів чи сестер.
  • Безпосереднє знайомство з дитиною та встановлення емоційного контакту. Настає цей етап в тій ситуації, коли майбутні усиновлювачі вже обрали дитину та їм обовʼязково потрібно познайомитися перед усиновленням. Це може відбуватися в житловому приміщенні, де знаходиться дитина або у приміщенні служби у справах дітей тощо. Якщо контакт буде встановлено, то потрібно переходити до наступного етапу усиновлення.
  • Збір та підготовка необхідного пакету документів до судового органу влади. Є останнім етапом в процедурі усиновлення дитини та передбачає собою написання заяви до служби у справах дітей про усиновлення обраної дитини. Служба готує відповідний висновок про доцільність усиновлення і після його отримання громадяни звертаються до суду з метою усиновлення дитини, де останній і прийматиме кінцеве рішення по справі.

Якщо ви хочете усиновити дитину, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи допоможуть вам реалізувати усиновлення дитини на практиці, оскільки ми володіємо багаторічним досвідом роботи у вирішенні подібних питань в галузі сімейного права. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація