Процедура усиновлення дитини дружини від першого шлюбу

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Процедура усиновлення дитини дружини від першого шлюбу

Час прочитання: 3 хв.

Усиновлення дитини в умовах активних бойових дій в країні є як ніколи актуальною тематикою.

Це повʼязано з тим, що під час війни багато дітей стають сиротами та залишаються без батьківського піклування, і як наслідок потребують встановлення опіки чи піклування над ними, а також усиновлення.

Крім цього, часто також на практиці підіймається питання щодо усиновлення дитини дружини від першого шлюбу, оскільки чоловік одружується вдруге і бажає піклуватися про них.

У цій статті ми обговоримо юридичні аспекти процедури усиновлення дитини дружини від першого шлюбу.

Чим регулюється питання усиновлення дитини дружини від першого шлюбу?

На сьогодні в Україні усиновлення дітей відбувається відповідно до норм, що зазначені у Сімейному кодексі України та порядку, затвердженого постановою КМУ від 08.10.2008 року № 905.

Які існують юридичні особливості процедури усиновлення дитини дружини від першого шлюбу?

Перш за все, варто зазначити, що процедура усиновлення дитини дружини від першого шлюбу мало чим відрізняється від загальної процедури усиновлення.

А тому для того, щоб усиновити дитину потрібно звернутися до територіальної (місцевої) служби у справ дітей із заявою, у якій вказати бажання про усиновлення дитини.

До заяви слід також додати такі документи, а саме:

  • паспорт громадянина України (якщо особа є іноземцем, то паспорт іноземця або будь-якого іншого документу, що може посвідчити її особу), РНОКПП - подаються зазвичай у двох примірниках;
  • свідоцтво про шлюб;
  • документи, що підтверджують стан здоровʼя особи, яка бажає усиновити дитину (наприклад, медичний висновок закладу охорони здоровʼя);
  • якщо дитину усиновлює один із членів подружжя, то потрібно надавати згоду іншого члена подружжя на ці дії, що оформлена в письмовому вигляді та засвідчена нотаріально;
  • документ, із якого вбачається відсутність судимості в майбутнього усиновлювача (обовʼязково береться до уваги при прийнятті рішення про усиновлення дитини);
  • якщо заявник є іноземцем, то він також повинен надати нотаріальну згоду в письмовому вигляді на отримання даних про нього із Генерального секретаріату Інтерполу, органів поліції, прокуратури держави, громадянином якої є іноземець, та держави на території якої він проживає - подається зазвичай у двох примірниках;
  • якщо дитина досягла відповідного віку, коли враховується її думка про усиновлення, то заявник також повинен подати письмову згоду цієї дитини про те, що вона не заперечує проти усиновлення;
  • якщо майбутній усиновлювач постійно проживає за кордоном, то також потрібно надавати висновок уповноваженого органу держави проживання, із якого вбачається можливість заявника стати усиновлювачем. У такому висновку може зазначатися наступна інформація: житлові умови проживання заявника, його біографія, адреса проживання, сімейні стосунки із членами родини, перелік всіх членів його родини, матеріальне становище, ставлення до виховання дитини та майбутнього усиновлення.

Після отримання вищевказаного переліку документів, працівники служби у справ дітей складають відповідний акт перевірки житлових умов дитини та зʼясовують питання доцільності її усиновлення.

Своє рішення служба оформлює у відповідному висновку, який видається заявнику.

Потім із цим висновком та заявою громадянин звертається до суда та по результатам розгляду справи отримує позитивне рішення на усиновлення дитини.

Якщо у вас залишилися питання щодо процедури усиновлення дитини дружини від першого шлюбу, звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи під час консультацій нададуть вам всі вичерпні відповіді на питання, які будуть виникати щодо сімейного права України, адже вони мають багаторічний досвід роботи у цій галузі права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

16

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація