Фото: Процедура сурогатного материнства

"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Процедура сурогатного материнства

Час прочитання: 3 хв.

Сурогатне материнство з кожним роком в Україні стає все більше популярною тематикою.

Це повʼязано з тим, що в сучасному світі збільшується кількість жінок, які не бажають самостійно народжувати, однак прагнуть мати власних біологічних дітей.

Крім цього, також варто не забувати той факт, що у подружніх парах існує певний відсоток громадян, які є безплідними, і таким чином не можуть народити свою дитину. Всі ці факти роблять обрану тематику на сьогодні як ніколи актуальною.

А тому у цій статті ми поговоримо про особливості здійснення процедури сурогатного материнства в Україні.

Що слід розуміти під сурогатним материнством?

Перш за все, потрібно зазначити, що сурогатне материнство є допоміжною репродуктивною технологією, яка спрямована на те, щоб боротися із безпліддям серед громадян. Оскільки, при застосуванні цього методу сурогатна матір погоджується завагітніти, виношувати та народити дитину з метою її передачі майбутнім батькам.

Якщо говорити про сурогатне материнство з медичної точки зору, то це перенесення ембріона, який утворився з використанням генетичного матеріалу майбутніх батьків до жінки (сурогатної матері), яка буде його виношувати та народжувати.

Крім цього, зазвичай сурогатне материнство відбувається на комерційній основі - отримання грошових коштів.

Як відбувається процедура сурогатного материнства в Україні?

  • Пошук кандидатів. Майбутні батьки самостійно або шляхом звернення до спеціалізованих агентств здійснюють пошук сурогатної матері для народження дитини.
  • Обрання кандидатів та їх перевірка. Після того, як майбутні батьки знайшли декілька кандидатів, які влаштовують їх для народження дитини, то відбувається перевірка цих осіб. Зазвичай перевіряють поточний стан здоровʼя кандидатів на предмет виявлення хвороб та вад, що унеможливлюють виношувати та народжувати дитину (до прикладу, відсутність матки, її деформація; синехія порожнини матки; тяжкі соматичні захворювання тощо). Якщо перевірка була успішно пройдена, то сурогатна матір збирає необхідний пакет документів для проведення сурогатного материнства.
  • Укладення договору. Сторони домовляються про те, що жінка буде виношувати та народжувати дитину для майбутніх батьків за певну грошову плату, а також вказують, що сурогатна матір не заявлятиме ніяких прав на дитину.
  • Реєстрація дитини та оформлення батьківства. Є заключним етапом, на якому громадяни здійснюють реєстрацію новонародженої дитини за допомогою сурогатної матері та вписують у її свідоцтво про народження себе батьками дитини. Для реалізації цього на практиці необхідно мати документи, що підтверджують факт народження дитини іншою жінкою та заяву сурогатної матері про те, що вона не заперечує про запис подружжя батьками дитини.

Важливо! Українське законодавство не вимагає нотаріального посвідчення договору про сурогатне материнство. Однак для захисту ваших прав у судових органах влади рекомендовано здійснювати його нотаріальне посвідчення.


Якщо у вас залишились питання щодо процедури сурогатного материнства в Україні, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи нададуть вам всі вичерпні відповіді на питання щодо проблемних аспектів здійснення сурогатного материнства в Україні, оскільки вони володіють багаторічним досвідом роботі у різних галузях права. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація