E-mail
mykolaieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380930074405

Адвокат - проектний партнер, експерт сімейної практики

Зв'язатися зараз

ПРОЦЕДУРА РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

Процедура розлучення може відбуватись двома шляхами.  Перший – розлучення через органи державної реєстрації актів цивільного стану – найпростіша процедура. Відбувається у випадку, коли два подружжя згодні на розлучення, від їх шлюбу немає неповнолітніх дітей.

 Заява подається і чоловіком і дружиною до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання чоловіка і дружина або одного з них за їх згодою. До органу РАЦСу подається спільна заява про реєстрацію розірвання шлюбу, процедура розгляду якої триває один місяць. Якщо протягом місяці подружжя не змінило плани і бажання розлучитись, призначається день реєстрації розірвання шлюбу, до реєстру вноситься відповідний запис, після чого видається свідоцтво. Після його отримання шлюб вважається розірваним. Через органи державної реєстрації актів цивільного стану один із подружжя може звернутись про розірвання шлюбу у разі визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним.

  Другий – розлучення в судовому порядку. Розірвати шлюб в через суд можливо також кількома шляхами. Перший найшвидший та найпростіший – подати заяву разом з нотаріальним договором, в якому визначається з ким будуть проживати діти після розлучення та способи участі у вихованні дитини того з батьків, хто буде проживати окремо, порядок і розмір сплати аліментів на дітей та інші умови їх забезпечення та виховання. В такому випадку заява подається чоловіком і дружиною, вони обидва бажають розірвати шлюб і в них відсутній спір з приводу виховання та забезпечення дітей, а тому справу буде розглядатись в окремому провадженні. Заява в такому випадку подається до суду за місцем спільного проживання подружжя одного з них за їх домовленістю. Строк розірвання – 1-3 місяці.

 У разі, якщо подружжя не дійшло згоди щодо бажання розлучення та виховання та забезпечення дітей , всі умови розлучення будуть встановлюватись судом. Процес буде більш затяжний, аніж у попередньому випадку. До суду подається позовна заява за місцем проживання відповідача або за місцем проживання позивача, якщо з ним проживають діти. Строк розлучення 2-6 місяців, залежно від складності справи та спору, а також від організаційного процесу судді.

Які документи потрібні?

   Для розлучення через органи РАЦСу:

потрібно подати спільну заяву подружжя про розірвання шлюбу, паспорт кожного з подружжя та свідоцтво про шлюб. Якщо звертається один подружжя (у випадку, коли другий з подружжя визнаний недієздатним або безвісно відсутнім), то відповідне рішення суду.

   Для розлучення через суд:

потрібно подати заяву/позовну заяву про розлучення у двох примірниках, паспорти та ІНН позивача та відповідача, свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей, документи на підтвердження доходів, якщо стягуються аліменти, у випадку розгляду в окремому провадженні – договір про визначення місця проживання дитини та способу участі у вихованні та забезпеченні дитини, квитанція про сплату судового збору.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація