ПРОЦЕДУРА РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

ПРОЦЕДУРА РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

Час прочитання: 2 хв.

Процедура розлучення може відбуватись двома шляхами.  Перший - розлучення через органи державної реєстрації актів цивільного стану – найпростіша процедура. Відбувається у випадку, коли два подружжя згодні на розлучення, від їх шлюбу немає неповнолітніх дітей.

 Заява подається і чоловіком і дружиною до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання чоловіка і дружина або одного з них за їх згодою. До органу РАЦСу подається спільна заява про реєстрацію розірвання шлюбу, процедура розгляду якої триває один місяць. Якщо протягом місяці подружжя не змінило плани і бажання розлучитись, призначається день реєстрації розірвання шлюбу, до реєстру вноситься відповідний запис, після чого видається свідоцтво. Після його отримання шлюб вважається розірваним. Через органи державної реєстрації актів цивільного стану один із подружжя може звернутись про розірвання шлюбу у разі визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним.

 

Другий – розлучення в судовому порядку. Розірвати шлюб в через суд можливо також кількома шляхами. Перший найшвидший та найпростіший – подати заяву разом з нотаріальним договором, в якому визначається з ким будуть проживати діти після розлучення та способи участі у вихованні дитини того з батьків, хто буде проживати окремо, порядок і розмір сплати аліментів на дітей та інші умови їх забезпечення та виховання. В такому випадку заява подається чоловіком і дружиною, вони обидва бажають розірвати шлюб і в них відсутній спір з приводу виховання та забезпечення дітей, а тому справу буде розглядатись в окремому провадженні. Заява в такому випадку подається до суду за місцем спільного проживання подружжя одного з них за їх домовленістю. Строк розірвання – 1-3 місяці.

 У разі, якщо подружжя не дійшло згоди щодо бажання розлучення та виховання та забезпечення дітей , всі умови розлучення будуть встановлюватись судом. Процес буде більш затяжний, аніж у попередньому випадку. До суду подається позовна заява за місцем проживання відповідача або за місцем проживання позивача, якщо з ним проживають діти. Строк розлучення 2-6 місяців, залежно від складності справи та спору, а також від організаційного процесу судді.

 

Які документи потрібні?

   Для розлучення через органи РАЦСу:

потрібно подати спільну заяву подружжя про розірвання шлюбу, паспорт кожного з подружжя та свідоцтво про шлюб.
Якщо звертається один подружжя (у випадку, коли другий з подружжя визнаний недієздатним або безвісно відсутнім), то відповідне рішення суду.

   Для розлучення через суд:

потрібно подати заяву/позовну заяву про розлучення у двох примірниках, паспорти та ІНН позивача та відповідача, свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей, документи на підтвердження доходів, якщо стягуються аліменти, у випадку розгляду в окремому провадженні – договір про визначення місця проживання дитини та способу участі у вихованні та забезпеченні дитини, квитанція про сплату судового збору.

Залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію або якісний юридичний супровід від кваліфікованих профільних юристів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація