ПРОЦЕДУРА ПРИСВОЄННЯ КАДАСТРОВОГО НОМЕРА ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ

ПРОЦЕДУРА ПРИСВОЄННЯ КАДАСТРОВОГО НОМЕРА ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ

Час прочитання: 2 хв.

 Земельні правовідносини відрізняються від інших тим, що досить не просто розібратися пересічному громадянину в тонкощах законодавства, яке їх регулює.

 Згідно зі ст. 16 ЗУ “Про Державний земельний кадастр” будь яка земельна ділянка повинна мати свій номер, який не повторюється.

 Кадастровий номер — це індивідуальний код певної земельної ділянки, котрий є унікальний та не повторюється. Його можна порівняти з індивідуальним податковим номером особи. Тільки такий ідентифікатор надається конкретній земельній ділянці.

 Порядок та процедура надання цього номера регламентується ЗУ “Про Державний земельний кадастр”.

 До кого звертатися?

 Реєстрація бажаної земельної ділянки та присвоєння їй унікального цифрового коду повинна здійснюватися за місцем її знаходження та розташування. Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону функції з присвоєння такого номеру виконують державні кадастрові реєстратори, які є майже в кожному районному центрі.

 Необхідні документи

 Для проведення реєстрації та присвоєння кадастрового номера подаються наступні документи до державного кадастрового реєстратора:

  • заява за формою, яка встановлена;
  • оригінали документів із землеустрою;
  • документи з землеустрою, які є підставою для формування земельної ділянки в електронному вигляді.

 Заява з усіма необхідними додатками подається громадянином особисто. Якщо заявник не може особисто подати заяву, це може зробити його представник лише за наявності документів, що підтверджують його повноваження. Також можна направити документи поштою рекомендованим або цінним листом. У випадку поштового надсилання документів має бути опис документів які є у вкладенні та повідомленням про вручення їх адресату.

 Строк здійснення реєстраційних дій та присвоєння кадастрового номера

 На протязі чотирнадцяти днів, які обраховуються з дня подачі заяви кадастровий реєстратор перевіряє подані документи на предмет відповідності їх чинному законодавству та реєструє вказану земельну ділянку. За наявності невідповідності документі нормам чинного законодавства, кадастровий реєстратор надає заявнику мотивовану відмову у проведенні такої реєстрації. Дана норма закріплена в п.5 ст. 24 вказаного законодавчого акту.

 Заявнику на підтвердження вчинення реєстраційних дій з земельною ділянкою та присвоєння їй кадастрового номера надається витяг. Такий документ видається безкоштовно.

 У витязі містяться необхідні відомості про зареєстровану земельну ділянку.

 Якщо оформлення процедури присвоєння кадастрового номера здійснюється через місцеві ЦНАП стягується плата як за адміністративну послугу, це зазначено у розпорядженні Кабміну від 16.05.2014 № 523-р.

 Також, цю послугу можна замовити самостійно через офіційний веб-сайт Єдиного державного порталу адміністративних послуг.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація