"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПРОЦЕДУРА ПЕРЕВЕДЕННЯ НЕЖИТЛОВОГО ПРИМІЩЕННЯ В ЖИТЛОВИЙ ФОНД

Відповідно до статті 319 Цивільного кодексу (ЦК) українці мають право вільно розпоряджатися своїм майном. Але щоб використовувати нерухомість в якості житла або з метою підприємницької діяльності, воно повинно бути віднесене до відповідного фонду – житлового чи нежитлового. Закон дозволяє переводити квартири і будинки в нежитловий фонд, а також повертати їм статус житла, але лише якщо це не суперечить законодавчим нормам.

Що ж являє собою житлова нерухомість – житловим об’єктом вважається приміщення, яке відповідає технічним показникам і санітарним нормам, а також є придатним для проживання людей. До таких об’єктів ставляться спеціальні вимоги:

  • призначені для проживання приміщення, які розташовані на території житлових будинків, повинні мати всі необхідні комунікації;
  • несучі конструкції в таких спорудах не повинні мати деформованих і явно зруйнованих ділянок;
  • всі інженерні мережі, підведені до такої нерухомості, повинні відповідати нормам і бути безпечними;
  • повинні мати захист від води й навколишнього середовища.

          Перевести приміщення – це складна процедура. Самостійно здійснити такий захід дуже складно, адже необхідно точно розбиратися в юридичних термінах, знати закони. Також процес ускладнюється відвіданням численних служб, збором документації і правильним складанням заяв.

          Для того щоб змінити призначення приміщення, необхідно зібрати пакет документів:

–  заява власника об’єкта нерухомості з його проханням про зміну призначення з нежитлового в житловий;

–   технічний паспорт;

–   документи, які підтверджують право власності на об’єкт;

– для багатоповерхових будинків необхідно надати поверховий план багатоповерхівки;

– документація з перепланування, якщо таке виконувалося або буде проводитися.

В процесі розгляду заяви державна установа може вимагати й інші види документації. Після збору повного пакету відбувається розгляд справи про зміну призначення об’єкта нерухомого майна органами місцевого управління, який триває 45 календарних днів. Після закінчення цього терміну заявник отримує або дозвіл на зміну призначення приміщення, або відмову у видачі такого документа.

Якщо вам необхідне переведення квартири в нежитловий фонд або переведення приміщення з житлового в нежитлове, правильним рішенням буде звернутися за допомогою до фахівця.

Юридична компанія «Приходько та партнери» має висококваліфікованих юристів, які нададуть Вам повноцінну юридичну допомогу .

Ми об’єктивно і компетентно оцінюємо ситуацію, що склалася і детально консультуємо про всі можливі переваги та  ризики.

Зателефонуйте або напишіть нам, якщо вам потрібна консультація щодо вище вказаного питання.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація