Процедура отримання відстрочки від мобілізації

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв про відстрочку

Зв'язатися зараз

Процедура отримання відстрочки від мобілізації

Час прочитання: 2 хв.

На час проведення мобілізації відстрочку від проходження військової служби можуть отримати особи, які підлягають переліку у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Зокрема, мова йде про осіб з встановленою групою інвалідності, багатодітні батько та мати, особи, у яких родичі, згідно переліку, є особами з інвалідністю або потребують догляду/встановлення опіки та інше. Тобто, людей, що зазначені в переліку Закону №3543-ХІІ мобілізувати без їхньої згоди не можливо.

Але, даним особам слід звернутися до свого районного чи обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки задля проведення процедури отримання відстрочки від мобілізації.

  • Першим кроком у загальній процедурі буде подання заяви. Особам слід написати заяву у вільній формі, зазначаючи такі дані: на кого пишеться заява(на начальника відповідного ТЦК та СП), паспортні дані, підстава для надання відстрочки від мобілізації на підставі відповідної частини статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з проханням розглянути заяву та надати відстрочку, також, вказати дату та свій підпис.
  • Другий крок – додавання до заяви необхідного переліку документів задля підтвердження факту наявності підстави відстрочки.

Тобто це можуть бути: медичні довідки, висновок МСЕКу, свідоцтво про народження дитини або медичні документи, що підтверджують стан здоров’я родичів.

  • Третій крок – заяву будуть реєструвати у журналі вхідної кореспонденції територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
  • Четвертим кроком буде розгляд заяви комісією ТЦК та СП щодо надання відстрочки.
  • Останнє – отримання виписки з книги протоколів. У виписці зазначають дані особи, що подавала заяву та претендує на відстрочку, дату народження, безпосередньо саму підставу відстрочки, номер і дату протоколу відстрочення та підписи членів комісії.

 

Процедура отримання відстрочки від мобілізації - urb 9912 1 2

Процедура отримання відстрочки від мобілізації - fast timeЧас дії відстрочки

Відстрочка дійсна на той час, поки існує сама підстава, тобто право на відстрочку. Тобто, якщо це відстрочка у зв’язку з наявністю у військовозобов’язаного чи військовозобов’язані на утриманні трьох дітей до 18 років, то відповідно, відстрочка діє поки одна дитина не досягне повноліття.

На практиці трапляються випадки, коли особа отримала відстрочку, але працівники ТЦК та СП періодично телефонують, викликають до себе на перевірку змін обставин відстрочки.

 

Якщо надійшла повістка?

Повістку можуть вручити будь-якій особі. Існує декілька видів повісток:

  • на уточнення даних;
  • на проходження військово-лікарської комісії;
  • прибути на призовну дільницю;
  • на призов до ЗСУ.

Дії особи залежать від характеру повістки. У випадку, якщо в особи вже встановлена відстрочка від мобілізації, але була вручена повістка, потрібно з’явитися до ТЦК та СП з поясненням обставин та наявної відстрочки. Заповніть форму нижче, щоб дізнатись вартість супроводу отримання відстрочки від мобілізації і наш спеціаліст з Вами зв’яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація