ПРОБЛЕМИ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ АВТОМОБІЛІВ З ІНОЗЕМНОЮ РЕЄСТРАЦІЄЮ

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Експерт в галузі кримінального, адміністративного та цивільного права. Спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі

Зв'язатися зараз

ПРОБЛЕМИ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ АВТОМОБІЛІВ З ІНОЗЕМНОЮ РЕЄСТРАЦІЄЮ

Час прочитання: 2 хв.

Сьогодні проблематика ввезення та використання на території України автомобілів з іноземною реєстрацією відома всім без виключення мешканцям країни та урядовим структурам.

За порушення термінів транзиту або тимчасового ввезення транспортних засобів з іноземною реєстрацією, митницями накладається стягнення у вигляді штрафів. Чинне митне законодавство дозволяє громадянам резидентам обирати із цих варіантів переміщення транспортних засобів через митний кордон: в режимі тимчасового ввезення, або в режимі транзиту.

Митний кодекс України встановлює, що тимчасове ввезення громадянами резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 т.), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Крім вимоги щодо фактичної сплати всіх митних платежів, на такі тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування діє обмеження: вони можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби, для їхніх особистих потреб, та не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Дещо лояльніші умови, передбачені для ввезення автомобілів з метою транзиту. І хоча Митний кодекс України дозволяє громадянам ввозити транспортні засоби особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування та внесення на рахунок митного органу грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу, зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави.

Завдяки перевагам, що надає режим транзиту (не потрібно сплачувати митні платежі та надавати документи, що підтверджують належний стан транспортного засобу) українці обирають саме його для того, щоб користуватись доступними (по ціні) вживаним авто не знятими з обліку в країні реєстрації.

Проблематика питання полягає у тому, що обравши такий спосіб переміщення транспортного засобу, громадяни приймають на себе зобов’язання по дотриманню порядку, умов та строків транзитного перевезення. Останній для автомобільного транспорту складає 10 діб, а у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб.

Саме строки транзитного перевезення дедалі частіше стають причиною конфліктів так званих «пересічників» (осіб, що повинні кожні 5-10 днів перетинати кордон для поновлення режиму транзиту) з митними органами та органами влади.

У випадку перевищення строку перебування транспортного засобу на території України, посадові особи митниці складають протокол про порушення митних правил.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

0

Кількість оцінок:

0

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація