• Prikhodko&Partners
  • Ми і ЗМІ
  • Ми і ЗМІ
  • Стаття ПРОБЛЕМАТИКА ЗАХИСТУ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА ДІЛОВОЇ РЕПУТАЦІЇ У ВИПАДКУ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ В РАМКАХ ОКРЕМОГО НЕПОЗОВНОГО ПРОВАДЖЕННЯ
ПРОБЛЕМАТИКА ЗАХИСТУ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА ДІЛОВОЇ РЕПУТАЦІЇ У ВИПАДКУ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ В РАМКАХ ОКРЕМОГО НЕПОЗОВНОГО ПРОВАДЖЕННЯ

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ПРОБЛЕМАТИКА ЗАХИСТУ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА ДІЛОВОЇ РЕПУТАЦІЇ У ВИПАДКУ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ В РАМКАХ ОКРЕМОГО НЕПОЗОВНОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Час прочитання: 2 хв.

На практиці адвокатам, які спеціалізуються на захисті честі, гідності та ділової репутації доводиться досить часто захищати інтереси своїх клієнтів у даному напрямку в рамках окремого непозовного провадження.

Що це таке і як це працює?

 Уявімо, що про Вас в Інтернеті розповсюдили недостовірну інформацію, що завдає шкоду недоторканості Вашої честі та гідності, а в окремих випадках і діловій репутації.

Наслідками такого розповсюдження можуть бути формування у суспільстві негативної думки про особу, стосовно якої поширюються недостовірна інформація, душевні страждання, що відображається на фізичному і психічному стані людини, доведення її депресивного стану, погіршення здоров’я.

Далі давайте уявимо, що така інформація починає розповсюджуватись мережею Інтернет все більше, у той час коли розповсюджувачі такої інформації є невідомими і ідентифікувати їх неможливо.

Для початку необхідно буде спробувати отримати інформацію про власника веб-сайту шляхом направлення адвокатського запиту до адміністратора сайту або клопотання до суду про витребування доказів відповідно до положень ЦПК України в адміністратора системи реєстрації та обліку доменних назв та адрес українського сегменту мережі Інтернет. Наразі організацією, що може надати необхідні для суду дані про власника веб-сайту є Об’єднання підприємств «Український мережевий інформаційний центр».

Разом із цим одним із основних методів отримання інформації про власника веб-сайту може слугувати так званий «Whois-сервіс», що дає можливість Позивачу отримати інформацію про власника доменного імені та IP-адресу, якщо вона не є прихованою.

Проте, на практиці розпорядники такої інформації ігнорують як адвокатські запити так і відповідні вимоги суду після відкриття провадження по справі, не надаючи необхідну інформацію.

У чому ж полягає проблематика у даному напрямку правового захисту?

Перше з чим зіштовхуються адвокати так, це відкриття провадження по справі. Суди у більшості випадків відмовляють у відкритті непозовного провадження про визнання юридичного факту, що має значення. Мотивують таке рішення суди тим, що нібито в рамках подібних справ наявний факт про спір сторін. Тобто суди при винесенні таких рішень неуважно досліджують всі обставини справи, судову практику у даному напрямку, що додає заявою роботи адвокатам і витрат їхнім клієнтам, оскільки доводиться звертатись до суду апеляційної інстанції за оскарженням такого судового рішення.

Після чого суд апеляційної інстанції повертає таке справу для розгляду у суд першої інстанції, який у свою чергу відкриває провадження по справі. Після чого з’являється можливість визнати інформацію недостовірною і паралельно спробувати заблокувати такий сайт.

Проте, проблема полягає навіть не у судовій владі, а у тому, що на законодавчому рівні в Україні жодним чином не врегульована діяльність Інтернет сайтів та не передбачена відповідальність їх власника коли на ресурсі поширюють наклепи, тощо…

Виходить, що чи не єдиним механізмом захисту у випадках анонімного розповсюдження недостовірної інформації лишається наведений вище механізм.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація