ПРО СТАТУС ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПРО СТАТУС ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Час прочитання: 2 хв.

 До юридичної компанії «Приходько та партнери» досить часто звертаються представники бізнесу, зокрема фізичні особи-підприємці з питань оподаткування. Певна частина таких питань стосується особливостей спрощеної системи оподаткування (єдиного податку).

 Хотілося б в рамках даної статті відобразити питання статусу платника єдиного податку та визначення його значення.

 Варто зазначити, що останнім часом державні реєстратори з ряду причин не передають заяву про обрання спрощеної системи оподаткування в момент реєстрації фізичної особи-підприємця в державну податкову службу України (подається разом із реєстраційною формою).

 Тобто, якщо Ви правильно заповнили заяву щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця (Форма 1), вказавши при цьому, що обираєте єдиний податок, прийшли у Центр надання адміністративних послуг, нотаріуса чи окремого державного реєстратора і успішно її подали, то це ще не факт, що все пішло за планом.

 Декількох клієнтів, які реєструвались у жовтні, не перевели на спрощену систему по заяві у реєстратора.

Тож, як взагалі перевірити, чи перебуваєте Ви на спрощеній системі?

 По-перше, це можливо шляхом здійснення авторизації в електронному кабінеті платника, перейшовши за посиланням на https://cabinet.tax.gov.ua. Далі потрібно перейти в рубрику «Облікові дані платника», де серед іншого знайдете заголовок «Дані про реєстрацію платником єдиного податку». Тут можна побачити інформацію про дату переходу на спрощену систему оподаткування, групу, ставку та дату анулювання.

 Іншим способом є пошук відомостей у Реєстрі платників єдиного податку за посиланням 

 Вам потрібно лише ввести відомості про податковий номер/серію та номер паспорта або найменування/ПІБ.

 Якщо даних не знайдено, то вас не перевели на єдиний податок. Це свідчитиме про те, що Ви перебуваєте на загальній системі оподаткування і у Вас виникає обов’язок сплати 18 % податку на прибуток та 1,5 % воєнного збору від прибутку (доходи - витрати). Крім того, єдиний соціальний внесок у фізичних осіб-підприємців розраховується з прибутку: за ставкою 22 %.

Тому виникає питання: що робити, якщо все-таки потрібно бути платником єдиного податку?

 Для цього необхідно подати окрему Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. Звертаємо увагу, що відповідно до Наказу Міністерства Фінансів України від 16.07.2019 року № 308 діє оновлена форма заяви.

 Завантажити її можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1054-19#Text

 Подати заповнену заяву можна онлайн через той же Електронний кабінет платника або ж безпосередньо до Державної податкової служби України (структурного підрозділу, де Ви перебуваєте на обліку).

 Якщо у Вас виникли запитання або труднощі з обранням чи переходом на спрощену систему оподаткування – звертайтеся до юридичної компанії Приходько та партнери, наші юристи та адвокати з радістю Вам допоможуть

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація