ПРИВЕДЕННЯ СТАТУТУ ТОВ У ВІДПОВІДНІСТЬ ДО ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА. НАВІЩО ПІДПРИЄМЦЯМ ЗАЙВИЙ КЛОПІТ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПРИВЕДЕННЯ СТАТУТУ ТОВ У ВІДПОВІДНІСТЬ ДО ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА. НАВІЩО ПІДПРИЄМЦЯМ ЗАЙВИЙ КЛОПІТ

Час прочитання: 2 хв.

Товариство з обмеженою відповідальністю є найпоширенішою формою юридичних осіб в Україні. Тому, прийняття Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі - Закон) вніс корективи у діяльність багатьох підприємців, а особливу увагу приділив основному документу – Статуту.

Так як Закон вводить великий обсяг нових змін, виникають питання - чи потрібно приводити статут відповідно до нового закону і що тягне за собою його не приведеним відповідно до закону.

Закон вказує на зобов'язання підприємців, що працюють на власному установчому документів привести статут у відповідність до нових норм і положень.

У кожної юридичної особи є рівно рік для приведення своїх Статутів у відповідність до 17.06.2019 року. Саме з цієї дати старі статути вважатимуться не дійсними.

Одним з плюсів приведення цього документа у відповідність до нового Закону в установлений законодавством період - це безкоштовність процедури реєстрації. Також, плюсом є значне скорочення обов'язкових положень, тепер їх всього три: найменування підприємства, органи управління та порядок вступу і виходу з ТОВ.

Які наслідки може потягнути за собою не приведення статуту у відповідність і як це може відбитися на діяльності підприємства?

Потрібно звернути увагу, в законодавстві відсутня відповідальність за межі не приведення статуту у відповідність.

Які ж мінуси Ви можете отримати, якщо не приведете статут у відповідність з новим Законом?

По-перше, якщо у підприємця виникне необхідність зареєструвати будь-які зміни (адреса, КВЕД, органи управління і т.д.) зі старим основним документом, то державний реєстратор Вам в цьому відмовить, так як положення Статуту ТОВ відповідати нормам нового Закону.

По-друге, в бізнес взаєминах не кожен контрагент захоче з Вами співпрацювати, знаючи про те, що Ваш статут застарілий. Це в першу чергу стосується значних угод і процедури узгодження їх.

По-третє, можна уявити ситуацію, що у Вас виник судовий спір з бізнес партнером або ж з органом державної влади, де, швидше за все, буде потрібно Ваш основний документ. У цьому випадку, до старого варіанту Ваші шанси зводяться до нуля, так як він не відповідає новим правилам.

Отже у підсумку: підприємства зобов'язані приводити Статут у відповідність, але відповідальності за межі не приведення - немає. Але все ж, для нормального функціонування і роботи, товариствам з обмеженою відповідальністю це необхідно. Це захистить Вашу компанію від різних негативних факторів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація