Прийняття до громадянства України

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Прийняття до громадянства України

Час прочитання: 2 хв.

Поки численна кількість громадян України виїжджає за кордон, тисячі іноземців та осіб без громадянства проходять кола бюрократичного пекла для прийняття до громадянства України у вигляді ід картки. Адже, після отримання ід карки, тобто набуття громадянства України, іноземець набуває весь спектр прав і обов’язків громадянина України.

Згідно ст. 9 Закону України «Про громадянство» іноземець або  особа  без  громадянства  можуть  бути  за  їх клопотаннями прийняті до громадянства України.

 

Умовами прийняття до громадянства України є:  

  • визнання і дотримання конституції України;
  • подання    декларації    про    відсутність    іноземного  громадянства   (для   осіб   без  громадянства)  або  зобов'язання  припинити іноземне громадянство (для іноземців);
  • безперервне проживання на законних підставах на  території України протягом останніх п'яти років;
  • отримання  дозволу на імміграцію;
  • володіння державною  мовою  або  її  розуміння  в  обсязі, достатньому для спілкування.  Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі);
  • наявність  законних  джерел   існування.   Ця   умова   не поширюється  на  осіб,  яким  надано  статус біженця в Україні або притулок в Україні.

Порядок звернення

Заяву про прийняття в громадяни України подають на ім’я Президента.

Із заявою слід звернутися до управління (відділу) міграційної служби за місцем проживання в Україні. Якщо заявник мешкає за кордоном, йому треба звернутися в дипломатичне представництво або консульську установу України в країні перебування

Порядок розгляду заяви

Заяви про прийняття до громадянства України спочатку перевіряють управління міграційної служби, потім протягом двох тижнів передають у Головне управління міграційної служби в м. Києві. Звідти документи потрапляють в Державну міграційну службу, потім — у комісію при Президентові України з питань громадянства.

Документи, подані через дипломатичні або консульські установи, передають спочатку в Міністерство закордонних справ, потім — у комісію.

Якщо Комісія на своєму засіданні ухвалює рішення про задоволення заяви, це рішення разом з проектом Указу Президента передають останньому на підпис.

 

Датою набуття громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України.

Термін розгляду -  не більше 1 року, але зараз в умовах воєнного стану строки ніхто не може гарантувати.

Прийняття до громадянства України-досить складний та тривалий процес, включає в себе підготовку і збір всіх необхідних документів, подачу і отримання результату.

Звернувшись в нашу компанію, клієнт отримає можливість уникнення складного і кропіткого збору необхідних документів та заручитись допомогою кваліфікованих фахівців з міграційного права. Заповніть форму на сайті і наш адвокат з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація