ПРИЧИНИ ДЛЯ АНУЛЯЦІЇ ДОЗВОЛУ НА РОБОТУ ДЛЯ ІНОЗЕМНОГО ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПРИЧИНИ ДЛЯ АНУЛЯЦІЇ ДОЗВОЛУ НА РОБОТУ ДЛЯ ІНОЗЕМНОГО ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ

Час прочитання: 2 хв.

 Згідно зі статистичними даними Міжнародної організації міграції в Україні за останні два роки відсоток іноземних громадян, що приїхали до України з робочою метою, виріс в кілька разів. Це пов'язують в першу чергу, з оптимальними умовами роботи, які є не принциповими і не категоричними вимогами до працівників, а також, до професії іноземного здобувача.

 Згідно із законодавством України, всі іноземні громадяни, які приїжджають в Україну з робочою метою повинні в обов'язковому порядку отримати дозвіл на працевлаштування в Україні на термін, передбачений контактом з роботодавцем (якщо інше не передбачено в договорі про умови роботи).

 Порядок оформлення дозволу на роботу чітко передбачений законодавством України. Його можна отримати на термін від 6-ти місяців до 3-х років, в залежності від наявних підстав і особливостей, передбачених законом. Багатьом відомо, що після отримання дозволу на роботу іноземний громадянин документується тимчасовим дозволом на проживання в Україні. Також, часто виникають випадки, коли дозвіл на проживання анулюють в зв'язку з скасуванням дозволу на роботу.

Які справжні причини для цього?

 Українське законодавство чітко визначає підстави при наявності яких відбувається ануляція дозволу на роботи.

Якщо розбирати питання з самих витоків, варто почати з моменту видачі дозволу на роботу. Відповідний державний орган, після прийняття рішення про видачу дозволу на роботу протягом декількох днів видає дозвіл на роботу компанії-роботодавцю на зазначеного іноземного співробітника. З моменту прийняття рішення у компанії-роботодавця є 10 днів для того, щоб здійснити оплату квитанцій за видачу дозволу на працевлаштування. Якщо протягом 10 днів плата не надходить - дозвіл анулюється.

Протягом 10 календарних днів з дати підписання договору між компанією-роботодавцем та іноземним співробітником, перша зобов'язана надати завірену копію підписаного трудового договору (контракту) до державного органу. Неподання такого договору / контракту є підставою для анулювання дозволу на роботу.

Чи не підписання трудового договору / контракту між компанією-роботодавцем і іноземним співробітником протягом 90 календарних днів з моменту отримання дозволу на роботу, також є причиною для анулювання дозволу на роботу.

 У питанні дійсності дозволу на проживання за умови ануляції дозволу на роботу потрібно розуміти, що ануляція дозволу на роботу не є причиною для анулювання дозволу на проживання. Але продовжити термін дії має дозволу на проживання ще на один термін, маючи відмінено (непродовженого в своєму терміні дії) дозвіл на працевлаштування іноземного громадянина в Україні - не можна.

З приводу заробітної плати іноземному співробітнику:

несплата заробітної плати іноземному співробітнику, не є причиною для анулювання дозволу на роботу, а відповідно - тимчасової посвідки на проживання в Україні. Однак, послужить для нарахування штрафних санкцій для компанії-роботодавця.

 Чітке виконання всіх запропонованих норм законодавства дозволить уникнути проблем при отриманні дозволу на роботу для іноземця, а також, тимчасової посвідки на проживання на підставі працевлаштування в Україні.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

0

Кількість оцінок:

0

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація