Правила виїзду з України

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Правила виїзду з України

Час прочитання: 3 хв.

Міграційне право під час воєнного стану є досить динамічним, оскільки адаптується до потреб країни в обороні. Саме із цим пов'язана заборона виїзду з України чоловіків призовного віку, не враховуючи деяких винятків. Також змінилася частина правил виїзду, які торкнулися всіх громадян. Розглянемо докладніше ці трансформації законодавства, а згодом – переваги звернення з питань міграційного права до фахівців адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Що змінилося у регулюванні виїзду?

Ось кілька ключових трансформацій:

  • Коли йдеться про жінок і чоловіків непризовного віку, вони можуть виїхати з України не лише закордонним, але й внутрішнім паспортом до сусідніх країн. Але такою можливістю, не маючи біометричного паспорта, можна скористатися лише раз.
  • Якщо раніше для виїзду дитини до 16 років з одним з батьків потрібна була нотаріально завірена згода іншого з батьків, то зараз це не так. Можна виїхати без такої згоди.
  • Якщо дитина до 16 років виїжджає з кимось із чужих людей (так буває, якщо, наприклад, батьки задіяні в роботі критично важливих інфраструктурних підприємств), то потрібна письмова батьківська заява, завірена органом опіки. У дитини має бути із собою закордонний паспорт. Якщо цього документа немає, то потрібне свідоцтво про народження.
  • Діти віком від 16 років можуть самостійно виїжджати з України без супроводу батьків.

Щодо виїзду чоловіків, то тут варто розглянути це питання окремо.

У яких ситуаціях чоловіки можуть виїжджати?

У грудні минулого року набула законної чинності правова норма про те, що чоловікам тепер потрібно стає на військовий облік із 17 років. Це породило велику кількість дискусій на тему, чи мають право не випустити за кордон 17-річного хлопця. На даний момент для цього немає жодних законодавчих підстав, оскільки заборона виїзду поширюється на чоловіків, починаючи з 18 років. Тому якщо хтось стикається з такими явищами, вони свідчать виключно про посадове свавілля.

Коли ми говоримо про осіб призовного віку, то виїзд можливий за наявності відповідних документів або супроводжуючого. Наприклад, водії-експедитори та волонтери реєструються у системі «Шлях», щоб отримати дозвіл. Виїзд спортсменів на змагання узгоджується із уповноваженими органами. А виїзд людей, які є опікунами або оформили догляд за тими, хто не може самостійно подбати про себе, можливий за наявності відповідних документів, що підтверджують даний статус.

 

Чому варто звернутися до нас?

Часто буває так, що людина знає своє право на виїзд, але на кордоні стикається з неприємними сюрпризами. Наприклад, він може вимагати довідку з військкомату про виключення з військового обліку. Такий документ справді потрібний.

Або - спроби дізнатися необхідну інформацію самостійно призводять до плутанини. Наведемо приклад – в інтернеті є достатньо матеріалів, де терміни «зняття» та «виключення» з військового обліку ототожнюються. Але це веде до смислових підмін та нерозуміння, в якому ключі рухатися.

Наша команда готова у форматі консультації відповісти на всі актуальні для вас питання, а також забезпечити юридичний супровід необхідних процедур. Ми знаємо, як правильно діяти у правовому полі, щоб у вас були оформлені всі необхідні документи, а на кордоні не виникло непередбачених ситуацій. Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» тримають руку на пульсі новин своєї сфери та будь-яких, навіть найменших законодавчих змін.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація