ПРАВИЛА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ, ЯКЩО ДИТИНА НАРОДИЛАСЬ ЗА КОРДОНОМ

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

ПРАВИЛА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ, ЯКЩО ДИТИНА НАРОДИЛАСЬ ЗА КОРДОНОМ

Час прочитання: 3 хв.

На жаль велика кількість громадян України були вимушені покинути території України з початку повномасштабного вторгнення російської федерації. Одними із таких людей є громадянки України, які прийняли рішення народжувати малюка закордоном аби убезпечити себе та новонародженого від небезпеки.

Перш за все після народження постає питання здійснення правильної реєстації дитини в іншій країні. Реєстрація новонародженої особи відносно до громадян нашої держави, які постійно чи тимчасово проживають в іншій країні здійснюють дипломатичні чи консульські установи України у країні вашого перебування. Один із батьків-заявників має підготувати письмове звернення про реєстрацію народження дитини та подати його задля офіційної реєстрації за місцем народження дитини чи за місцем проживання одного із батьків. Більш того, у випадку форс-мажорних ситуацій (таких як, наприклад, раптова хвороба, смерть батьків) право на реєстрацію новонародженого можна передати родичам дитини чи за довіреністю передати іншим особам.

Радимо для отримання більш актуальної інформації звертатися до адвоката чи юриста з міграційних питань.

Перед тим, як подати документи до відповідної установи, батькам слід зібрати необхідний пакет документів. До таких належать:

  • Документ із пологового будинку про народження дитини;
  • Паспортні документи батьків чи одного з батьків;
  • Письмова чи усна заявка про внесення даних про батька у свідоцтво про народження дитини.

Перейдемо до питання щодо проведення реєстрації народження установою.

Як громадянам України, так і іноземцям слід пам’ятати, що реєстрацію народження дитини можна здійснити тільки у консульстві України. Саме у даній установі згодом проводиться і присвоєння імені, прізвища та по-батькові дитини.

Терміни є важливими у наведеному випадку, адже є ризик залишити дитину без документів. Заявку про реєстрацію необхідно подати батьками чи уповноваженими особами не пізніше ніж один місяць із дня народження дитини.

Якщо сталася трагічна ситуація та дитина була народжена мертвою, то час надається строком у 3 доби для подання заяви.

Згодом у батьків новонародженої дитини виникає наступне питання: як повернутися в Україну, щоб із дитиною пропустили на кордоні?

Пам’ятайте, що ні одна особа, яка є громадянином України не може бути обмежена у праві перетину кордону своєї Вітчизни ні за яких обставин відповідно до Закону України «Про порядок виїзду і в’їзду в Україну громадян України».

Перш за все Вам потрібно розуміти, які потрібно мати із собою документи:

  • Найважливішим документом є дійсний паспорт громадянина України батьків;
  • Наступним важливим документом для пред’явлення на кордоні для дитини є видане консульською установою України свідоцтва про народження.

Зверніть увагу на те, що для свідоцтва про народження дитини, виданого в іншій країні, було здійснено легалізацію для України. Ця процедура оформляється для того, щоб документ, який видавався закордоном, мав сталу юридичну силу на території України відповідно до законів та міжнародних договорів.

У випадку якщо батьки забули, чи було неможливо зробити легалізацію документа, то необхідно по приїзду в Україну звернутися до органу та відділу державної реєстрації актів цивільного стану із проханням про реєстрацію новонародженої дитини.

Але, краще звертайте увагу на цей пункт завчасно, щоб уникнути суперечок та проблем на майбутнє.

Особа, народжена закордоном зберігає свій статус громадянина України знаходячись за межами України. До актового запису про народження та свідоцтва про народження відповідні данні про громадянство та національність людини не вносяться, а просто проставляється відмітка у графі «Для відміток».

Тому, місце народження малюка не впливає на вірогідність та право набуття громадянства України.

Отже, підсумовуючи, хотілось би додати, що при здійсненні будь-яких маніпуляцій із документами закордоном завжди звертайтеся за професійною допомогою до юриста відповідного напрямку, щоб не зробити помилок. Але ж якщо у Вас виникли питання, які потребують вирішення із збором документів, чи, наприклад, із заповненням заяви закордоном, то завжди можете звернутися до наших спеціалістів міграційної практики. Ми з радістю Вам допоможемо!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація