E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВЇЗДУ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ ГРОМАДЯН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ВІД ПОЧАТКУ ЛИПНЯ 2022 РОКУ

Від 01 липня 2022 року в’їзд громадян Російської Федерації на територію України можливий тільки на підставі візи на в’їзд в Україну. І це логічна реакція на агресію Росії по відношенню до України. Дане рішення було прийняте урядом України, шляхом припинення дії двосторонньої угоди про безвізові поїздки громадян України та Російської Федерації , яка діяла аж з 1997 року.

У зв’язку з тим, що посольство/консульство України на території Росії припинили свою діяльність від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України, питанням видачі віз буде займатися незалежна міжнародна компанія-посередник VFS Global через візові центри. Такі центри будуть працювати у декількох містах Росії, зокрема в Москві, Санкт – Петербурзі, Казані, Єкатеринбурзі, Самарі, Ростові-на-Дону, тощо. Але, треба також розуміти, що, навіть, при наявності візи на в’їзд в Україну – це не гарантія вільного в’їзду в Україну. Остаточне рішення щодо в’їзду проводить.

Деякі правники України задаються питанням, чому візовий режим не ввели давно, коли були перші підстави для цього, наприклад, в 2014 році?

Насправді, дискусії з питання встановлення візового режиму виникали вже тоді, але ніякої конкретики досягнуто не було, через наявність багатьох розбіжностей та непогодження. Можливо, ми всі перебували під оманливим покривалом розуміння, що далі Донецької, Луганської областей та АР Криму не дійде.

Від лютого 2022 року, коли розпочалася війна на території України, всі пункти пропуску через український кордон з Республікою Білоруссю та Російською Федерацією були закриті. Здавалося б, само по собі напрошується питання, чи зможе введення візового режиму в’їзду в Україну досягти свого призначення та відсіяти всіх громадян Російської Федерації, які несуть в собі загрозу для державної стабільності та цілісності України. На думку багатьох експертів, питання візового режиму це питання політичного характеру, і навряд чи він зможе запобігти загрозам, хоча не відкидається й те, що певним способом все ж таки вдасться ускладнити потрапляння в Україну іноземців на легальній основі.

Багато київських експертів, таких, як, наприклад, Ірина Сушко вважає, що запровадження візового режиму з Росією є запізнілим кроком. Рада з нацбезпеки та оборони України радила вже давно встановити попередній контроль, який би дозволив більш уважно відстежувати кількість в’їжджаючих росіян.

Питання стосовно правового статусу росіян, які в’їхали на території України в рамках 90 днів до початку війни та залишились в Україні на сьогоднішній день незрозумілий. Роз’яснень зі сторони міграційної служби стосовно документування таких росіян та їх правовий статус – не надходило.

Спеціалісти юридичної компанії «Приходько та партнери» знайдуть правильний шлях для захисту прав та свобод, навіть росіян, не дивлячись на ситуацію сьогодення, у випадку порушення як таких.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація