Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!

Приходько Андрій Анатолійович
E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Правова допомога в кримінальних провадженнях по статті 368 КК України

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» надає правову допомогу в кримінальних провадженнях щодо прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Кримінальна відповідальність в такому випадку передбачена статтею 368 Кримінального кодексу України. Вона настає за вчинення таких дій: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища.

Покарання за вчинення таких дій законодавець передбачив від штрафу в розмірі однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до дванадцяти років позбавлення волі. Як бачите, різниця між мінімальним та максимальним покаранням – разюча. Все залежить від конкретних обставин справи. Тому робота адвоката в таких кримінальних провадженнях має бути максимально ретельною.

Особливістю кримінальних проваджень, що пов’язані з неправомірною вигодою є те, що на початковому етапі їх розслідування органи досудового слідства та прокуратура вдаються до «гіперкваліфікації» дій підозрюваного. Тобто кваліфікації за більш «тяжкою» частиною статті 368 Кримінального кодексу. Наприклад, підозрюваному інкримінують вимагання неправомірної вигоди, коли його не було. Робиться це для того, щоб, по-перше, відзвітувати «наверх» про затримання серйозного хабарника, а по-друге, щоб мати можливість звернутись до суду з клопотанням про обрання найсуворішого запобіжного заходу – тримання під вартою.  Тоді простіше тиснути на людину і намагатись ставити свої умови щодо визнання вини. Тому запрошення для участі в справі кваліфікованого захисника вже на початковому етапі є вкрай важливим.

Також важливим чинником успішного захисту в таких кримінальних провадженнях є робота адвоката з матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій (прослуховування телефонних переговорів, прихований аудіо та відеозапис і тому подібне). Починаючи від перевірки законності їх проведення до з’ясування цілісності та оригінальності записів, аналізу значення зафіксованих розмов та ще цілої низки питань.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація