Правоохоронні органи не мають права збирати докази щодо осіб, які не є фігурантами кримінального провадження

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Правоохоронні органи не мають права збирати докази щодо осіб, які не є фігурантами кримінального провадження

Час прочитання: 3 хв.

Найбільш розповсюдженою помилкою правоохороних органів сьогодення є небажання знати положення чинного законодавтсва та звичка працювати за старою “схемою”. Вона йде про відкриття, про початок слідства, а саме внесення відомостей до ЄРДР. Так, відповідно до ст. 214 КПК України слідчий прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.
Проблема в тому, що правоохоронці не вникають в суть кримінально-процесуального законодавства і звикли використовувати норми законодавства, які втратили чинність, так простіше працювати. Слідство починають вести за одним фактом, потім виявляють ряд інших можливих злочинів, обєднують, перекваліфіковують, закривають кримінальні провадження, однак не враховують особливості чинного законодаства, яке передбачає чіткий порядок дій і порядок прийняття процесуальних рішень. Так зокрема, КПК України не передбачає можливості не внесення відомостей до ЄРДР, однак слідчі за часту пишуть відписки про те, що проведено перевірку і підстав внесення відомостей до ЄРДР не має. Більше того, проводять таку перевірку, без внесення відомостей до ЄРДР, що порушушує права громадян і повністю суперечить принципам кримінально-процесуального законодаства.
Разом з тим, навіть внесення відомостей не завжди відбувається у відповідності до законодаства. Так відповідно до п. 8.  ч. 2 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про декілька вчинених кримінальних правопорушень, зазначених в одній заяві, повідомленні або виявлених безпосередньо прокурором, слідчим чи працівником іншого підрозділу, незалежно від часу їх учинення, наявності осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, вносяться до Реєстру за кожним правопорушенням окремо.
Однак правоохоронці вносять ряд правопорушень під одним номером, або приймають постанову про перекваліфікацію злочину, або дописують фабулу злочину в ЄРДР тощо. 
Вказані дії суперечать кримінально-процесуальному законодаству та дають можливість адвокатам в законому порядку визнавати процесуальні рішення незаконними, скасовувати такі рішення, отримані внаслідок незаконних дій докази визнавати недопустимими, не дозволяти слідчим вчиняти процесуальні дії які суперечать Закону. 
Так зокрема звертаємо увагу, на чергову ухвалу суду, якою слідчому відмовлено в тимчасовому доступі до речей та документів. 
     
 
Адвокатське бюро “Приходько та партнери” здійснює захист бізнесу від тиску правоохороних органів. Команда адвокатів на чолі з керуючим партнерем Андрієм Приходько гарантує захист прав та законних інтересів громадян від неправомірного тиску правоохороних органів. 
 
“Безвихідних ситуацій не буває, бувають непрофесійні адвокати та юристи. Адвокат як і хірург видаляє проблеми з Вашого бізнесу. Чи готові Ви довіритись непрофесійному лікарю, питання особисто кожного?! Наші дії свідчать про нашу спроможність гарантувати Вашу безпеку!” – Андрій Приходько 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація