Фото: Право власності на квартиру / будинок

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Право власності на квартиру / будинок

Час прочитання: 3 хв.

Право власності на квартиру чи будинок є одним із найважливіших прав, якими володіє людина. Це право дає вам можливість володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном на власний розсуд. Однак, з цим правом пов'язана низка юридичних аспектів, про які важливо знати.

 

Які бувають види права власності на квартиру/будинок?

В Україні виділяють два основних види права власності на квартиру/будинок:

 • Приватна власність. Цей вид власності належить фізичним та юридичним особам. Власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном на власний розсуд, з деякими обмеженнями, встановленими законом.
 • Державна власність. Цей вид власності належить державі. Держава має право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном через свої органи.

Право власності на квартиру

Як оформити право власності на квартиру/будинок?

Для того, щоб оформити право власності на квартиру/будинок, вам необхідно пройти наступні кроки:

 • Зібрати необхідні документи. Перелік документів може варіюватися залежно від способу набуття права власності. До основних документів належать: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, правовстановлюючий документ на майно (договір купівлі-продажу, дарча угода, свідоцтво про право власності тощо).
 • Звернутися до державного реєстратора. Ви можете звернутися до державного реєстратора за місцем розташування нерухомого майна. Він перевірить ваші документи та зареєструє ваше право власності в Державному реєстрі прав на нерухоме майно та в кадастровому реєстрі.
 • Отримати витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно. Він є документом, який підтверджує ваше право власності на квартиру/будинок.

Рекомендуємо звернутися до юридичних експертів від компанії «Приходько та партнери», щоб уникнути можливих помилок та оформити право власності на нерухомість грамотно та швидко.

 

Які права та обов'язки має власник квартири/будинку?

Права власника:

 • Володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном на власний розсуд.
 • Проживати в своїй квартирі/будинку.
 • Здавати свою квартиру/будинок в оренду.
 • Дарувати свою квартиру/будинок іншим особам.
 • Продавати свою квартиру/будинок.
 • Заповідати свою квартиру/будинок.

Обов'язки власника:

 • Своєчасно сплачувати податки та інші збори, пов'язані з володінням нерухомим майном.
 • Утримувати свою квартиру/будинок у належному стані.
 • Не завдавати шкоди сусідам.
 • Дотримуватися вимог законодавства.

Право власності на нерухомість

Ризики, пов'язані з відсутністю права власності на квартиру/будинок

Відсутність права власності на квартиру/будинок може мати серйозні юридичні та практичні наслідки.

 • Неможливість розпоряджатися майном. Ви не зможете продати, подарувати, заповідати або здати в оренду квартиру/будинок, адже не володієте ним юридично. Будь-які угоди, укладені вами щодо цього майна, будуть недійсними.
 • Ризик виселення. Якщо ви живете в квартирі/будинку, не маючи права власності, вас можуть виселити в будь-який момент. Це може статися, наприклад, якщо власник вирішить сам проживати в ньому, продати його або здати в оренду іншим особам. Вам доведеться шукати нове місце проживання, ймовірно, в стислі терміни.
 • Неможливість отримати кредит. Банки не надають кредити під заставу майна, яким ви не володієте. Це може ускладнити вам придбання іншого житла або інші значні покупки.
 • Неможливість зареєструвати місце проживання. Для реєстрації місця проживання вам потрібен документ, що підтверджує ваше право власності на житлову площу. Відсутність реєстрації може створити проблеми з отриманням соціальних послуг, працевлаштуванням, оформленням документів тощо.
 • Ризик втрати майна. Якщо ви не володієте майном юридично, його можуть вилучити за боргами власника. Наприклад, якщо власник не сплачує кредит, банк може забрати квартиру/будинок в рахунок погашення боргу.
 • Неможливість захистити свої права. У разі виникнення спорів з сусідами або іншими особами щодо квартири/будинку вам буде складно захистити свої права, адже ви не є його власником. Суд може не визнати ваші інтереси, якщо у вас немає відповідних документів.

Важливо зазначити, що це лише деякі з основних ризиків, пов'язаних з відсутністю права власності на квартиру/будинок.

Якщо ви хочете отримати консультацію юриста чи дізнатись ціну реєстрування права власності на квартиру чи будинок – заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація