Право військовослужбовця на переміщення

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Право військовослужбовця на переміщення

Час прочитання: 2 хв.

Відповідно до Положення «Про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України»(далі Положення №1153/2008) від 10.12.2008 року військовослужбовцям можливе переміщення по службі.

Відповідно до п.110 Положення №1153/2008 переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які підняли питання про переміщення, здійснюється:

 • між з'єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями–за наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з'єднання, військові частини та оперативні командування;
 • між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, - за наказом Головнокомандувача Збройних Сил України;
 • між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, - за наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.

Військовослужбовець може бути переміщений з однієї військової частини до іншої у випадках, які зазначені у п. 82 Положення №1153/2008.

 

Переміщення з даних підстав може здійснюватись без згоди військовослужбовця, але існують випадки, за яких переміщення можливе лише за згодою, а саме:

 • Неможливість проходження військової служби згідно постанові ВЛК;
 • Неможливість проживання членів сім’ї військовослужбовця за станом здоров’я в місцевості, куди його переміщують(згідно документів, що підтверджують це);
 • Якщо існує потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або за особами, які виховували військовослужбовця з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця.

Відповідно до п.113 Положення №1153/2008 переміщення військовослужбовця за вищезазначеними підставами(також називають сімейними обставинами) здійснюється за рапортом та за наявності відповідних медичних висновків(якщо вони відповідають підставі).

Тобто для подання рапорту на переміщення(переведення) військовослужбовцем потрібно також надати певні документи, що будуть підтверджувати наявність підстави.

 

Види довідок та їх кількість буде залежати від підстави для переміщення, але можна зазначити приблизний перелік документів:

 • постанова ВЛК про неможливість проходження військової служби;
 • довідки щодо медичного стану чоловіка(дружини);
 • довідки про непрацездатних батьків військовослужбовця, дружини(чоловіка), братів, сестер які перебувають на утриманні даної особи;
 • довідки про неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей-учнів(студентів) денної форми навчання, що перебувають на утриманні військовослужбовця,
 • довідки про наявність у дітей встановленого факту інвалідності І або ІІ групи, тощо.

Щоб отримати консультацію щодо наявності підстав для переведення в іншу військову частину, а також процедури та документів - заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація