Право особи на оскарження постанови ВЛК та порядок оскарження

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Право особи на оскарження постанови ВЛК та порядок оскарження

Час прочитання: 3 хв.

Будь яка особа перед мобілізацією повинна пройти медичну комісію, тобто ВЛК (військово-лікарська комісія), задля встановлення придатності та стану здоров’я до проходження військової служби. Згідно наказу Міністерства оборони України №402 про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України для проведення медичного обстеження( військово-лікарскої експертизи) створюються ВЛК, тобто комісії: штатні та позаштатні. Дані комісії приймають постанови/рішення, що оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою ВЛК, протоколом щодо визначення певних травм(контузій, поранень, каліцтв тощо).

Медичний огляд під час комісії включає в себе оцінку стану здоров’я особи на момент звернення, оскільки при проходженні комісії визначення стану здоров’я та фізичного розвитку встановлюється стан придатності, обмеженої-придатності ибо повної непридатності до військової служби.

Кожний призовник оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за наявності медичних показань і лікарями інших спеціальностей.

Але на практиці дуже багато випадків коли порушують процедуру проведення військово-лікарської комісії і що в подальшому приводить до неправомірного висновку щодо стану здоров’я та придатності до військової служби. В такому разі будь яка особа(військовозобов’язаний, військовослужбовець) має право на оскарження висновку ВЛК, але за певних підстав.

 

Такими підставами можуть бути: непомічена хвороба, порушення процедури проходження влк, чи помилка ВЛК. Тобто, повинні бути наявні чіткі порушення або помилки. Також можна зазначити певний перелік підстав для оскарження:

  • наявність чи відсутність захворювання, що були встановлені лікарем не тієї спеціалізації;
  • обраний не той ступінь порушення функцій організму внаслідок хвороби (відповідно до Розкладу хвороб, станів та фізичних вад);
  • ВЛК не зазначило індивідуальну придатність відповідно до можливості або неможливості здійснення військових обов’язків.

Але, наголошуємо, що оскаржити постанову ВЛК без наявності чіткої підстави не вдасться, оскільки алгоритм оскарження може спрацювати лише за наявності помилки з боку комісії.

Якщо ж особа вирішила все ж таки оскаржувати рішення ВЛК, то є декілька варіантів перегляду рішення: безпосередньо самою ВЛК(тобто при вирішенні проведення повторного медичного огляду), ВЛК територіального центру комплектування та соціальної підтримки(ТЦК та СП, в минулому - військовий комісаріат) відповідної області, міста, такі ВЛК мають право переглядати постанови ВЛК РТЦК та СП. Оскарження може відбуватися ВЛК регіону або ж передаватися до розгляду у ЦВЛК(Центральна військово-лікарська комісія). Також, безпосереднім способом оскарження постанови та захисту своїх прав, є оскарження в судовому порядку.

 

Якщо особа вирішила подавати скаргу на постанову ВЛК до ЦВЛК, то до заява необхідно також додати певний перелік документів, що були наявні у особи та видані ВЛК. У заяві потрібно зазначити підстави, на які особа посилається та вказати причини перегляду постанови.

Після розгляду заяви може бути прийняте рішення про проведення повторного медичного огляду для остаточного встановлення придатності до військової служби та вирішення спірного питання. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста в питанні оскарження ВЛК - заповніть форму на сайті і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація