Фото: ПРАВО ОДНОГО З ПОДРУЖЖЯ НА УТРИМАННЯ (АЛІМЕНТИ)

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна
E-mail
riabchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-60

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ПРАВО ОДНОГО З ПОДРУЖЖЯ НА УТРИМАННЯ (АЛІМЕНТИ)

Час прочитання: 3 хв.

Зв’язатися зі спеціалістом

Одними з найважливіших факторів успішних та міцних шлюбних відносин є підтримка, почуття відповідальності, турбота з боку чоловіка та дружини. Вони мають бути надійною опорою один для одного, особливо коли у житті трапляються ситуації, внаслідок яких людина не здатна повною мірою забезпечити свої потреби. На цьому наголошує і сімейне законодавство України, закріпивши положення, які стосуються прав та обов’язків подружжя по утриманню, сплаті аліментів.

Які існують підстави для утримання одним з подружжя іншого?

Перш за все, право на утримання мають непрацездатні чоловік чи дружина, які потребують матеріальної допомоги, за умови, що другий з них може її надавати. До такої категорії осіб належать:

  • Пенсіонери;
  • Особи з інвалідністю;
  • Особи, доходи яких є нижчими за прожитковий мінімум.

Окрім того, законом закріплена можливість отримання зазначеної допомоги вагітній дружині, а також тому з батьків, з ким проживає дитина.

Яким чином може бути надана така допомога?

  • Якщо подружжя може дійти згоди у даному питанні:

У такому разі особи самостійно вирішують, що саме необхідно для повноцінного забезпечення потреб людини - це може бути допомога у натуральній чи грошовій формі. Наступним кроком є укладення договору про надання утримання, де мають бути вказані всі умови, розмір та строки, протягом яких будуть сплачуватись аліменти. Важливо, що даний договір обов’язково має бути письмовим та нотаріально посвідченим, а в разі порушення його умов аліменти можливо стягнути за допомогою виконавчого напису нотаріуса.

  • У судовому порядку:

Той з подружжя, який потребує матеріальної допомоги, має право звернутись до суду із заявою, у якій зазначаються всі обставини, причини необхідності утримання. У такому випадку аліменти присуджуються за допомогою судового рішення від дня подання позову. Розмір грошової допомоги визначається з урахуванням доходів іншого з подружжя, можливості утримання особи повнолітніми дітьми чи батьками та інших чинників.

Чи зберігається право на утримання після розірвання шлюбу?

За загальним правилом, розлучення не впливає на утримання особи, встановлене у шлюбі. Окрім цього, існує можливість утримання після розірвання шлюбу за наявності однієї з умов:

  • особа стала непрацездатною, перебуваючи у шлюбі або протягом одного року після його розірвання;
  • особа отримала інвалідність через протиправні дії іншого з подружжя щодо неї;
  • якщо чоловік чи дружина не мають можливості здобувати освіту, працювати через необхідність виховання дітей, хворобу або інші обставини, що мають істотне значення.

Коли припиняється утримання одного з подружжя?

Таке право припиняється у разі поновлення працездатності особи, відсутності потреби в отриманні матеріальної допомоги, спливу встановленого строку або неспроможності платника надавати таку допомогу. У разі утримання особи колишнім чоловіком чи дружиною моментом припинення може бути реєстрація з ними повторного шлюбу.

Також сторони мають право укласти договір про припинення утримання взамін набуття права власності на нерухомість або отримання грошової виплати одноразово.

Юристи та адвокати Юридичної Компанії «Приходько та партнери» мають багаторічний досвід у вирішенні питань, пов’язаних з утриманням осіб, які цього потребують. Наші спеціалісти зможуть роз’яснити нюанси даної процедури, відповісти на всі запитання та захистити Ваші права та інтереси, здійснивши юридичний супровід справи.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
riabchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-60

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація