ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ТА ПОВЕРНЕННЯ ЗБРОЇ В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ТА ПОВЕРНЕННЯ ЗБРОЇ В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

Час прочитання: 2 хв.

З початком запровадження військового стану на території України наказом Міністерства внутрішніх справ України від 01.03.2022 року №170 зазначили особливості порядку видачі громадянам України дозволу на придбання, носіння та зберігання мисливської зброї та комплектуючих. Даний наказ має характер тимчасового та поширюється лише на мисливську зброю.

За загальним правилом особи, якім виповнилося 18 років, можуть володіти холодною зброєю, вихолощеною та пневматичною. А також, з 21 року особа може отримати дозвіл на володіння мисливською гладкоствольною зброєю.

Щоб отримати зброю, а саме дозвіл на придбання та зберігання, під час дії військового стану процедуру отримання спростили.

Тобто наразі для отримання мисливської зброї потрібно написати клопотання на ім’я начальника органу поліції та додати документи, а саме:

  • Безпосередньо клопотання про видачу дозволу;
  • Копія документу, що підтверджує особу, яка бажає отримати дозвіл;
  • Після отримання зброї потрібно протягом 10 днів зареєструвати її в органах внутрішніх справ задля оформлення дозволу на зберігання та носіння.

Повернення зброї після закінчення дії військового стану

Відповідно до статті 3  Закону України № 2114-ІХ «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» та п. 9 Порядку видачі вогнепальної зброї і боєприпасів до неї цивільним особам, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії рф або інших держав, затвердженого Наказом МВС від 07 березня 2022 року № 175 особам, які отримали зброю зазначається, що отримана зброя підлягає поверненню особами протягом 10 днів після скасування дії воєнного стану.

Куди повертати зброю?

Відповідно чинному законодавству, особи, які в минулому отримали зброю, повинні протягом встановленого строку повернути її до відділення Національної поліції України. Можливо здати зброю у будь-яке відділення поліції.

Також, зброя може бути як самостійно видана особою, так і примусово вилучена органами під час дії воєнного стану, але у конкретних випадках, а саме:

  • Відмова особи від участі у відсічі збройної агресії;
  • У випадку зміни місця постійного проживання або тимчасового перебування;
  • Неможливість з будь яких інших підстав брати участь у опорі щодо збройної агресії;
  • Якщо особою було вчинено діяння, яке принижує таку особу;
  • Якщо особою було вчинення кримінальне правопорушення із застосуванням вогнепальної зброї або ж якщо особа погрожує застосуванням такої зброї.

У випадку, якщо особа втратила зброю або боєприпаси до неї та комплектуючі, що підлягають поверненню, вона повинна повідомити про це, звернувшись з заявою до відділення Національної поліції України.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація