Право користування землями рекреаційного призначення

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

Право користування землями рекреаційного призначення

Час прочитання: 2 хв.

Кожна земельна ділянка має свій режим відповідно до якого вона може використовуватися. Якщо, наприклад, земля для садівництва, то зрозуміла, що на ній має рости сад. Але якщо розглядати таку категорію земель, то не всі відразу можуть зрозуміти, що це за земельні ділянки та яким чином вони можуть використовуватися.

Земельний кодекс України  дає визначення, що землі рекреаційного призначення - це такі земельні ділянки, які використовуються для відпочинку, проведення спортивних заходів, змагань, туризму тощо. Тобто, це земельні ділянки на яких може бути організовано дозвілля людей.

Як і в інших категоріях земель, землі цього виду призначення можуть знаходитися як у приватній так і в комунальній або державній формах власності. 

Право користування землями рекреаційного призначення

Залежно від того в якій формі власності перебувають землі рекреаційного призначення громадяни можуть користуватися ними на безоплатній або оплатній основі. Наприклад, якщо земля перебуває у державній власності на якій розташовано зони відпочинку або зелені насадження, то такими землями можна користуватися безоплатно. Але якщо такі землі перебувають у приватній власності, то власник таких земель може стягувати плату за їх використання, наприклад це може бути туристично-оздоровчі станції або інші культурно-розважальні заклади.

Заборони  щодо використання земель рекреаційного призначення

Земельне законодавство забороняє проводити на землях рекреаційного призначення таку господарську діяльність, яка перешкоджає використанню їх за визначеним цільовим призначенням, а також такою діяльністю, яка приносить шкоду навколишньому середовищу.

Обмеження

На деякі землі такого виду призначення накладено заборону на зміну їх цільового призначення. Строк дії заборони та перелік земель на який він поширюється детально визначено у законі, що регулює заборону зміни цільового призначення рекреаційних земель.

Відповідальність

Якщо використовувати такі землі не за їх цільовим призначенням, то відповідно до КУпАП на порушника може бути накладено адміністративне стягнення. Санкцією якого є накладення штрафу.

Особливості

Особливістю земель цієї категорії є те, що вони одночасно можуть належати також до інших категорій земельних ділянок. Наприклад, це можуть бути землі природно-заповідного, водного фонду, оздоровчого призначення тощо. Тому важливо розуміти до якої категорії земель відноситься та чи інша земельна ділянка для того, щоб в подальшому мати змогу правильно застосовувати до неї норми земельного законодавства.

А якщо виникають труднощі щодо реалізації права користування землями рекреаційного призначення завжди можна скористатися допомогою фахівців. Адже в сьогоднішніх реаліях потрібно вміти та знати як користуватися своїми правами, в тому числі й на землі рекреаційного призначення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація