ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ВОДНИМИ ОБ’ЄКТАМИ

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ВОДНИМИ ОБ’ЄКТАМИ

Час прочитання: 2 хв.

Водні об'єкти - це природні або штучні елементи довкілля, які містять у собі воду. До водних об'єктів відносяться ставки, річки, лимани, моря, озера тощо.

Відповідно до Водного та Земельного кодексів України громадяни мають право вільно користуватися об'єктами водного фонду. Але на практиці виникає, що окремими водними об'єктами особа не може користуватися, або може з деякими обмеженнями.

Варто зазначити, що право користування водними об'єктами поділяється на два види.

  • Перший вид - право загального користування

До права загального користування відноситься те, що будь-який громадянин може вільно користуватися водними об'єктами. Мається на увазі купатися, ловити рибу, брати воду для власних потреб, користуватися прибережними смугами тощо. Тобто, даний вид користування водними об'єктами означає, що громадяни мають право вільно для власних потреб використовувати об'єкти водного фонду без будь-яких погоджень та дозволів з боку органів державної влади або місцевого самоврядування.

  • Другий вид - право спеціального користування.

Він означає, що для користування певним об'єктом водного фонду потрібні спеціальні дозволи або ліцензії. Такі дозвільні документи видаються Державними агентствами водних ресурсів. Зазвичай право спеціального водокористування є строковим, тобто видається на певний строк, оплатним та потребує збору та підготовку певного пакета документів. Після закінчення строку користування його поновити на новий строк.

Що належить до спеціального користування водними об'єктами?

  • Прокладання кабелів, труб або інших мереж.
  • Видобування корисних копалин.
  • Пропуск води через гідровузли та інше.

Ще одним видом спеціального водокористування є передача певних водних об'єктів фізичним або юридичним особам в оренду. Обов'язковою умовою передачі водних об'єктів в оренду є забезпечення орендарями права громадян на забір води та загальне водокористування. Тобто, орендар ставка, наприклад, не може заборонити набирати з нього воду чи купатися.

Чи є обмеження?

Водний кодекс України вказує на те, що у випадку особливої культурної або державної цінності окремих водних об'єктів може бути частково або повністю обмежено право користування такими об'єктами водного фонду. Такі об'єкти не можуть передавати в оренду.

Отже, право користування водними об'єктами є гарантоване Конституцією та іншими законами України. Але виникають ситуації коли законне право громадян порушується. Таке порушення може відбуватися як при загальному водокористуванні (заборона рибалити, купатися, набирати воду), так і при спеціальному (безпідставна відмова у видачі дозволів, відмова в укладенні договорів оренди тощо). Для захисту порушених прав варто звертатися до фахівців. Адже саме з допомогою спеціаліста-правника можна своє відстояти своє законне право на користування водними об'єктами.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація