ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ РАХУНКІВ ФОП

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ РАХУНКІВ ФОП

Час прочитання: 2 хв.

 ФОП є своєрідним суб’єктом господарювання, що передбачає ведення бізнесу фізичною особою, однак без застосування чи використання корпоративних особливостей товариств. Однак, для здійснення діяльності ФОПи в більшості випадків відкривають банківські рахунки.

 І тут постає питання: чим рахунок ФОП відрізняється від особистого рахунку фізичної особи та як його використовувати? Адже фізична особа (громадянин) та фізична особа-підприємець (ФОП) - це різні суб'єкти діяльності, наділені різними правомочностями, а тому доходи таких суб'єктів оподатковуються по-різному.

 Тому зазначимо ряд загальних правил, що мають виконувати ФОП для уникнення в подальшому проблем:

 [1] Слід пам’ятати, що використовувати особисті рахунки (в тому числі й карткові) фізичних осіб для проведення операцій, пов'язаних зі здійсненням підприємницької діяльності категорично заборонено.

 Зараз Державна податкова служба України не має доступу до особистих рахунків громадян, але може невдовзі його отримати, оскільки у Верховній Раді України зареєстровано відповідний законопроект. Тому може виникнути ситуація як із ТОВ, коли контролюючі органи отримали змогу дізнаватися відомості, що становлять охоронювану законом таємницю (зокрема банківську).

Які ризики несе виявлення податківцями доходів ФОП, отриманих на непідприємницькі рахунки?

  • - оподаткування їх як доходів фізичної особи (18 % ПДФО + 1,5 % військового збору);
  • - штрафи за зниження чи несвоєчасну сплату податків.

 [2] Якщо плануєте отримувати безготівкові доходи як ФОП – обов’язково потрібно відкрити підприємницький рахунок. При цьому можна буде отримувати оплати звичним способі на карту - зробивши карту «ключ до рахунку».

 Варто зазначити, що якщо доходи отримуєте лише готівкові, підприємницький рахунок відкривати не обов'язково, а сплату податків та зборів, пов'язаних з підприємницькою діяльністю можна здійснювати:

  • через касу банку;
  • через термінал банку;
  • з особистої картки фізичної особи.

 Але варто пам’ятати про реформу РРО. Тому якщо працюєте з готівкою – дослідіть питання встановлення РРО (про це ми говорили у минулих статтях) та за необхідності встановіть його.

 [3] Не перераховуй гроші з рахунку ФОП звичайним фізичним особам. Це пов’язано з тим, що якщо ви перевели з карти ФОП на карту фізичної особи (яка не зареєстрована підприємцем, але щось продає ), то ви автоматично стаєте її податковим агентом та зобов'язані сплатити ПДФО 18% та військовий збір 1,5%, а в певних випадках ще й єдиний соціальний внесок 22%.

[4] Не знімайте вільні кошти з рахунку ФОП для власних потреб. Це пов’язано із змінами, що були внесені НБУ на початку 2020 року. Для того, щоб знімати готівку з рахунку ФОП, у Вас виникає обов’язок документування підтверджень використання таких коштів в рамках господарської діяльності. Тому якщо хочете отримати чистий дохід – виведіть кошти спочатку на свою особисту картку фізичної особи, при цьому обов’язково вказавши призначення: «Перерахунок частини доходу від підприємницької діяльності для власних потреб».

 Якщо у Вас виникли додаткові запитання, звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю Вас проконсультуємо!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація