"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ПРАЦІВНИК ПРИДБАВ ТОВАРИ ЗА СВОЇ ГРОШІ

Нагадаємо: фіскали, чиї незаконні роз’яснення щодо оподаткування так званого кредитового підзвіту ПДФО і военсбором стали скасовувати суди, звернулися за підтримкою до Мінфіну. На щастя, ні суди, ні Мінфін не підтримали фіскальну позицію і, по суті, контролерам довелося в цьому питанні «йти назад».

Своє бачення ситуації Мінфін спочатку озвучив в листі від 26.02.2019 р № 11220-16-63 / 5675. Але! Мінфін як і раніше наполягає на умови «трудової функції».

Відповідно якщо:

1) придбання товарів / послуг здійснюється працівником за рахунок власних коштів у зв’язку з виконанням дорученої йому роботи (трудової функції) – тоді це не доход фізособи. І ні ПДФО, ні военсбор при виплаті компенсації фізособі утримувати не потрібно;

2) а ось якщо придбання товарів / послуг, яке здійснено працівником на користь роботодавця за рахунок власних коштів, не пов’язане з виконанням трудових функцій, то тоді це дохід фізособи (вважається, що працівник реалізував підприємству товари / послуги). З такого доходу повинні утримуватися ПДФО і военсбор.

З огляду на таку позицію Мінфіну, наші рекомендації: затвердити список працівників (посад), які мають право здійснювати відповідні закупівлі для підприємства. А ще краще визначити це в якості однієї з обов’язків в посадовій інструкції / трудовому договорі.

Також радимо закріпити наказом перелік товарів, які можуть бути придбані працівниками для потреб підприємства.

І не забувайте про авансовий звіт!

На наш погляд, не повинно мати значення, в рамках трудових або цивільно-правових відносин виплачується відшкодування фізособі. Якщо закупівлі ТМЦ для роботодавця виробляє за свої кошти працівник, у якого це не прописано в трудових обов’язків, то відносини між ними мають цивільно-правовий характер.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація