Позовна заява щодо порушення умов договору позики

«Ми гарантуємо Вам якісний та професійний захист у кримінальному провадженні!»

Звоненко Олена Олександрівна
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз

Позовна заява щодо порушення умов договору позики

Час прочитання: 3 хв.

Одним із найбільш поширених правочинів, яким супроводжується життєдіяльність як фізичних, так і юридичних осіб, являється договір позики. Це угода, в основі якої – взаємні зобов’язання між позикодавцем та позичальником. Детально охарактеризовано договір позики в статті 1046 Цивільного кодексу України. Достатньо часто виникають ситуації, коли були порушені умови договору позики. В цій статті фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери розкажуть, як діяти в подібній ситуації, зокрема, як правильно скласти позовну заяву. 

Особливості договору позики

Для початку розглянемо, які особливості має договір позики. По-перше, цей договір має наступні характеристики: реальність, відплатність (в деяких випадках – безвідплатність), односторонність. Наприклад, реальним договір позики являється у випадках, коли почали виконуватися певні дії, передбачені цим договором. Найчастіше чинність договору наступає з моменту, коли були передано предмет позики.

По-друге, предметом договору позики можуть виступати не тільки грошові кошти, а й речі, які характеризуються певними ознаками. 

По-третє, форма складання договору позики вирізняється певними правовими тонкощами. Наприклад, якщо предмет позики в десять та більше разі перевищує розмір НМДГ, договір позики має обов’язково укладатися в письмовій формі. 

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

По-четверте, позикодавець може отримати за договором позики відсотки (якщо про їх розмір та порядок отримання зазначено у відповідному договорі). 

Важливо: перед тим, як укласти договір позики, треба перевірити контрагента. Це знадобиться у випадках, коли предмет позики – великі грошові суми. В цьому можуть допомогти наші юристи. Ми перевіримо наявність заборгованостей, офіційний правовий статус контрагента та ін. 

Сучасне українське законодавство не передбачає обов’язкове посвідчення договору позики у нотаріуса. Це важлива умова для встановлення правоздатності та дієздатності сторін. 

Що робити у випадках порушення умов договору позики?

Якщо було несвоєчасно повернуто зазначену в договорі позики грошову суму, тобто, предмет позики, зобов’язання позичальника – сплата суми боргу, а також фіксований розмір відсотків, встановлених в договорі. 

У випадку, якщо контрагент відмовився задовольнити вимоги позикодавця, можуть використовуватися як досудові методи вирішення (наприклад, направлення претензії), так і звернення до суду. 

Якщо було порушено умови договору позики, перше, з чого потрібно почати – оформити позовну заяву. Наші юристи допоможуть Вам правильно оформити цей важливий документ. 

Справи, пов’язані із стягненням заборгованості за договором позики, розглядають в рамках цивільного судочинства. Таку ж заяву рекомендовано подати до міського суду за місцем проживання. В позовній заяві вказується наступна інформація:

  • Дані позикодавця та позичальника.
  • Опис обставин справи.
  • Вимоги позову. 

Також важливо додатково надати документи, які будуть необхідні під час розгляду справи в суді: розписку, договір позики, претензію. Якщо є така можливість, варто залучити свідків.  

Отже, юристи Приходько та Партнери допоможуть скласти позовну заяву щодо порушення умов договору позики. Ми зможемо захистити Ваші інтереси в чинному правовому полі. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості юриста з оформлення позовної заяви щодо порушення умов договору позики заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація