Фото: Позовна заява про визнання права власності за набувальною давністю

"Права людини – понад усе"

Борисенко Алла Андріївна
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Позовна заява про визнання права власності за набувальною давністю

Час прочитання: 3 хв.

Якщо ви заволоділи рухомим чи нерухомим майном, та його первісний власник не заявляє своїх законних прав на володіння, розпорядження та користування, то в такому випадку ви можете визнати права власності за набувальною давністю.

Для цього необхідно скласти юридично грамотно позовну заяву та звернутися до відповідних державних органів. Однак, що повинна містити така заява знає не кожен громадянин України. В чому і наявна актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми поговоримо про особливості написання позовної заяви про визнання права власності за набувальною давністю.

На що слід звернути увагу при написанні позовної заяви?

Перш за все, потрібно розуміти, що справи про визнання права власності за набувальною давністю розглядаються у порядку позовного провадження, а тому сторонами по справі є позивач та відповідач, а також можуть бути залучені треті особи (за необхідності).

Крім цього, позов обовʼязково підлягає грошовій оцінці, від якої і залежить вартість сплати судового збору.

При написанні позовної заяви слід врахувати той факт, що викладені в ній обставини потрібно підтверджувати відповідною доказовою базою, яку слід подавати разом із заявою.

фото Позовна заява про визнання права власності за набувальною давністю

Так, наприклад, позивач обовʼязково повинен обґрунтувати, що він володіє майном:

  • Добросовісно (не знаючи при цьому, що в цього майна є інший власник);
  • Відкрито (не приховуючи факти знаходження такого майна у володінні особи);
  • Безперервно (тобто набувальна давність не переривалась протягом усього періоду володіння цим майном);
  • Законно (не порушуючи чинні приписи українських нормативно-правових актів).

Також в позовній заяві слід вказати той факт, що первісний володілець майна не заявляє своїх законних прав та вимог на володіння рухомим чи нерухомим майном, що в свою чергу робить можливим визнати права власності за набувальною давністю.

Важливо! Слід вірно обрати куди потрібно подавати заяву, оскільки справи про визнання права власності за набувальною давністю можуть мати виключну підсудність, а тому їх розгляд в такій ситуації відбуватиметься за місцезнаходженням нерухомого майна або його основної частини (ч.1 ст. 30 ЦКУ).

Крім цього, якщо позивач недотримає ці правила підсудності, то подана позовна заява буде йому повернена.

Хто виступає відповідачем в даній категорії справ?

Стороною відповідача у позовах про визнання права власності за набувальною давністю виступає попередній власник рухомого чи нерухомого майна або його правонаступник.

У випадку, коли неможливо встановити ні попереднього власника майна, ні його правонаступника, то відповідачем буде виступати орган, який уповноважений управляти майном відповідної територіальної громади.

Важливо! У справах про визнання права власності за набувальною давністю повинен бути обовʼязково наявний спір про право, який суд вирішує в рамках позовного провадження. Оскільки, якщо відповідач не оспорює право позивача на володіння рухомим чи нерухомим майном, то в судового органу влади відсутні законні підстави для розгляду даної категорії справ.

фото Позовна заява про визнання права власності

Самостійне написання позовної заяви про визнання права власності за набувальною давністю є доволі складним завданням для успішного його реалізації на практиці, оскільки потребує наявність відповідних знань та досвіду.

А тому якщо вам потрібно написати будь-які процесуальні документи слід звертатися до надійних юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда розуміється на проблемних питаннях у різних галузях права, що в свою чергу дозволяє надавати клієнтам компанії тільки кваліфіковану юридичну підтримку. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація