"Права людини – понад усе"
Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.
Позовна заява про стягнення аліментів
Під час розірвання шлюбу, коли подружжя має спільних дітей позивач може прохати суд не тільки про розподіл майна, а і про призначення аліментів на дітей, адже Сімейним кодексом України передбачений обовʼязок батьків утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття (18 років), а в деяких випадках і до 23 років (у разі навчання).Проте громадяни під час розлучення можуть і не вирішувати питання про стягнення аліментів, бо чоловік планує виплачувати їх на добровільній основі.
Однак все на практиці може різко змінитися і питання як правильно подати документи на стягнення аліментів на дитину може стати як ніколи актуальним для особи.А тому у цій статті ми детально розглянемо як правильно подати позовну заяву про стягнення аліментів, враховуючи положення законодавства України.
Які особи можуть отримати аліменти у 2023 році?
На сьогоднішній день в Україні наявний широкий перелік осіб, які мають законне право на отримання аліментів, а саме:
- Вагітна дружина - їй аліменти сплачуються вже після народження нею дитини;
- Мати або батько, яка/який проживає разом з неповнолітньою дитиною;
- Діти, що досягли свого повноліття (18 років), але вступили до навчального закладу, потребують матеріальної допомоги та їм не виповнилося 23 роки. Аліменти сплачуються до безпосереднього закінчення навчання;
- Чоловік та жінка, котрі не перебувають в офіційному шлюбі між собою, проте один із них виховує їх спільну дитину та проживає разом з нею;
- Якщо у неповнолітніх та непрацездатних дітей немає батьків, то вони мають право на аліменти від інших членів сімʼї або родичів.
Як скласти правильно позовну заяву про стягнення аліментів?
Стаття 175 ЦПКУ визначає вимоги, яким повинна відповідати позовна заява при подачі її до судового органу.
Важливо! Якщо ці вимоги не буде дотримано, то суд не приймає позов до розгляду.
Так до них слід відносити:
- зазначення найменування судового органу куди подається заява;
- “Шапка” заяви із реквізитами сторін як позивача, так і відповідача - ПІБ, місце проживання, рік народження, РНОКПП, номер телефону, адреса електронної скриньки тощо;
- викладення обставин по справі та чітке аргументування чому позивач має право на стягнення аліментів із відповідача. Також можна вказати факти ухилення останнього від сплати аліментів на дитину;
- посилання на законодавчі положення на основі яких подається позов - норми СКУ, ЦКУ, ЦПКУ;
- зазначення суті вимог - стягнення аліментів у твердій грошовій сумі або від частки доходу відповідача;
- перелік усіх документів, що додаються до позовної заяви;
- в кінці документу обовʼязкове нанесення дати, підпису та ПІБ позивача.
Варто зазначити, що позовна заява подається до суду у двох примірниках, один із яких направляється відповідачу для ознайомлення із позовними вимогами позивача, а інший залишається безпосередньо в судовому органі.
Вам потрібно скласти юридично правильно позовну заяву про стягнення аліментів? У такій ситуації не обійтися від допомоги від кваліфікованих юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.
Наша команда надасть вам якісні консультації на рахунок питань щодо складання позовної заяви, а також розробить необхідний пакет документів для подачі його до суду. Звертайтесь!
Залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію або якісний юридичний супровід від кваліфікованих профільних юристів.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня