Позовна заява про невиконання умов договору

«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Позовна заява про невиконання умов договору

Час прочитання: 3 хв.

Договірні взаємини в рамках цивільного чи господарського права часто стають об’єктом для звернення до юристів. Це стосується не лише самого моменту укладання договорів, а й випадків, коли якась зі сторін не виконує взяті на себе зобов’язання. Варто відзначити, що такі теми є серед фокусу практики юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери». Наші фахівці ефективно допомагають клієнтам та знають, як діяти, аби працювати справді на результат.

Що може бути невиконанням умов договору?

Поширеним є міф щодо того, що невиконання умов договору – це винятково ті питання, котрі стосуються оплати. Однак це не так. Може йтися про будь-яке ухиляння від здійснення передбачених договором дій. Приміром, громадська організація отримала грант та уклала договір про надання послуг з фахівцем, який є ФОП і якого залучають до виконання проекту. Фахівець виконав лише частину роботи. Організації потрібно звітувати перед міжнародним донором, котрий надав грантові кошти, про те, як відбувається виконання проекту. Проте, такої можливості немає, оскільки ФОП не виконує свої зобов’язання.

 

В описаному прикладі позовна заява з боку ГО до суду буде не лише можливістю притягнути недобросовісного надавача послуг до відповідальності, а й надати міжнародній організації доказ, що невиконання умов проекту відбулося не з вини ГО.

Наведемо інший приклад договірних взаємин між ФОП, який є агентом з продажу та оренди нерухомості, і його клієнтом. Уявимо собі, що ріелтор зобов’язався протягом 2 тижнів підшукати своєму клієнту квартиру за завчасно обумовленими параметрами. Однак він не виконав своїх зобов’язань.

Як наслідок – клієнт поніс збитки, оскільки був змушений переїздити зі старого місця проживання до готелю, шукати через іншого спеціаліста нове житло та двічі перевозити свої речі, переплачуючи додатково за послуги вантажного таксі. Притягнути до відповідальності підприємця-ріелтора, який не виконав зобов’язання і тим самим спричинив цілу низку негативних наслідків, буде цілком логічним продовженням цієї історії. З хорошою юридичною підтримкою це буде дуже легко зробити.

 

Чому важливо, аби позовну заяву складав юрист?

Іноді постраждалі від невиконання умов договору іншою стороною покладаються на свої сили та думають, що вирішать питання самі. Одначе готові шаблони позовних заяв, котрі є у відкритому доступі, не відображають особливостей саме вашої ситуації. Ви самі добре знаєте, які умови договору не були виконані та як поводилася інша сторона, перш ніж ви вирішили звернутися до суду. Але те, що є зрозумілим для вас, для суду може таким не бути. Тож важливо деталізовано зазначити, які умови договору не виконуються. Також необхідно вказати, які саме дії вимагаються до вчинення. Ну і не менш значимо надати доказову базу, що договірні умови справді не дотримані.

Щодо позовних вимог, то тут можна додатково стягнути упущену вигоду та матеріальні збитки. Головне – аби справді грамотно мотивувати цю шкоду перед судом. Тут стає в нагоді компетентна юридична підтримка від нашої команди. Звертайтеся – і це дасть вам нагоду вирішити свої питання ефективно та не страждати від недобросовісної поведінки контрагентів. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація