Позов про скасування податкового повідомлення-рішення

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Позов про скасування податкового повідомлення-рішення

Час прочитання: 3 хв.

Податкове повідомлення-рішення (ППР) – це документ, котрий контролюючий орган приймає на підставі проведеної перевірки, якщо був виявлений один з наступних фактів. Може йтися про невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, котра була зазначена в податковій декларації. Також це може стосуватися заниження чи завищення суми податкових зобов’язань або податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з ПДВ. Це окремі приклади, але не повний перелік усіх випадків.

Тож якщо ви хочете більш детально ознайомитися з цією темою та дізнатися, чому ще може прийматися ППР, варто звернутися за консультацією до компетентних фахівців. Наприклад, юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» спеціалізуються на клієнтських запитах в царині податкового права.

 

Якими бувають види податкових перевірок та підстави їх призначення?

Податкові перевірки, зазначені в чинному законодавстві, бувають документальними, камеральними та фактичними. Щодо документальних перевірок, то вони можуть бути плановими й позаплановими, виїзними й невиїзними.

Коли йдеться про камеральну перевірку, вона проводиться в самому приміщенні ДПС. До уваги беруться лише дані, котрі є у податкових деклараціях або розрахунках. Підстава у вигляді спеціального рішення для цієї перевірки непотрібна, як і присутність платника податків.

Що стосується документальної перевірки, то при її проведенні враховуються не лише дані з декларацій, а й бухгалтерська та інша звітність, первинні документи.

Щодо фактичної перевірки, то її проводять за місцезнаходженням платника податків. Вона може стосуватися коректності ведення розрахунково-касових операцій, наявності ліцензій тощо.

Акт податкової перевірки та ППР

За результатами податкової перевірки складається акт. Якщо виявлено порушення податкового законодавства (або ж податківці це трактують у такий спосіб), складається ППР. Коли ви оскаржуєте ППР в адміністративний спосіб (тобто – через скаргу до самої ДПС), потрібно не забувати те, що правомірність нарахування має доводити безпосередньо контролюючий орган. Це не повинно покладатися на платника податків. Що стосується скарги, вона може бути у письмовій чи електронній формі. До самої скарги додаються документи, якими ви обґрунтовуєте свою позицію.

Адміністративне оскарження передує судовому розгляду справи. На нього платник податків має 10 робочих днів від моменту отримання ППР. Якщо строк був пропущений, то ще є півроку на таку скаргу, але тоді вона має подаватися разом з клопотанням про поновлення строку та поясненням поважності причини його пропуску. Протягом 20 днів уповноважені представники ДПС мають надати рішення щодо скарги.

 

На судове оскарження ППР у порядку адміністративного судочинства платник податків має 1095 днів з моменту отримання цього документу.

Чому варто скористатися юридичною допомогою?

Пропонуючи своїм клієнтам послуги з юридичного супроводу таких запитів, ми добре орієнтуємося в тому, як грамотно скласти позовну заяву та відстояти клієнтські інтереси в суді. Ми не лише переконливо, з урахуванням всіх актуальних правових норм, складемо позов, а й подбаємо про пакет документів у якості доказової бази стосовно необґрунтованості ППР.

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» вміє працювати на результат. Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація