Позасудове врегулювання спорів між подружжям

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Позасудове врегулювання спорів між подружжям

Час прочитання: 2 хв.

Сімейні конфлікти та розбіжності в подружжі можуть виникати з різних причин, таких як непорозуміння, фінансові проблеми, виховання дітей, тощо. Традиційним шляхом вирішення таких проблем є звернення до суду, однак цей процес може бути тривалим та небажаним для багатьох сторін.

Законодавство України передбачає позасудові методи врегулювання спорів, що дають можливість подружжю самостійно досягти взаєморозуміння між собою. У цій статті ми розглянемо, які існують позасудові методи врегулювання спорів між подружжям.

Українське законодавство надає різні інструменти для позасудового врегулювання спорів між подружжям, а саме:

  • Переговори є одним із основних методів врегулювання сімейних спорів, які дають можливість сторонам обговорити свої проблеми та знайти вирішення ситуації, яке буде влаштовувати кожну із сторін. У процесі переговорів подружжя має можливість висловити свої потреби та очікування, а також виявити готовність до компромісу.

Зважаючи на те, що переговори здебільшого відбуваються без посередництва, важливо, щоб кожна із сторін була відкритою до діалогу та виявляла повагу до думки одне одного.

  • Медіація є ефективною процедурою вирішення сімейного спору, яка передбачає зустріч сторін у присутності незалежної третьої особи - медіатора. Медіатор - це спеціально навчена та кваліфікована особа, яка допомагає сторонам вирішити конфлікт шляхом проведення переговорного процесу. Він використовує різноманітні техніки, спрямовані на зняття напруження, переключення уваги сторін з їхніх юридичних позицій на їхні інтереси та потреби, а також подолання комунікаційних та психологічних бар'єрів.

В цьому і є різниця між звичайними переговорами (в яких сторони самі повинні домовитись при мирне врегулювання спору) та медіацією (в якій існує третя особа – медіатор, який допомагає сторонам дійти згоди, враховуючи інтереси кожного з подружжя).

  • Врегулювання спору між подружжям за участі судді є також одним із методів досудового врегулювання спору. Звучить дивно чи не так участь судді у досудовому врегулюванні спору? Проте законодавець передбачив, якщо справа перебуває у підготовчому засіданні, то на цьому етапі суддя зʼясовує чи бажають сторони мирно врегулювати конфлікт чи ні (п. 2. ч. 2 ст. 197 ЦПК).

Якщо сторони все ж таки вирішують мирно виладнати конфлікт і справа ще не перейшла на стадію розгляду по суті (ч. 1 ст. 201 ЦПК), то тоді врегулювання такого спору можливе за участі судді. В цьому випадку суддя виступає як нейтральна сторона, яка допомагає сторонам знайти компроміс, враховуючи інтереси кожного з подружжя.

Якщо вам необхідна допомога у позасудовому врегулюванні спорів між подружжям, то звертайтесь до юридичної компанії “Приходько та партнери”. Наша компанія має досвід у сфері сімейного права та досудового вирішення спорів.

Ми займаємося вирішенням різноманітних сімейних питань, включаючи поділ майна, усиновлення дітей, встановлення опіки та багато іншого. Наші юристи володіють необхідними знаннями та навичками, щоб допомогти вам знайти мирне та взаємовигідне вирішення  ситуації без необхідності звертатися до суду. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація