Пояснення в АМКУ про закупівлю

«Ваші права – наша місія»

Гафтер Давід Якович
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Пояснення в АМКУ про закупівлю

Час прочитання: 2 хв.

Чинне законодавство України передбачає, що учасник публічних закупівель має можливість оскаржити будь-яке рішення або бездіяльність замовника тендеру. На практиці, це означає подання учасником тендеру скарги до органу оскарження (Антимонопольного комітету України) протягом встановленого терміну. Проте, виникає питання, що робити замовнику в даній ситуації та як захистити свої законні інтереси у сфері публічних закупівель? В чому і вбачається актуальність даної тематики. А тому у цій статті ми поговоримо про те як правильно написати пояснення в АМКУ з урахуванням положень нормативно-правових актів України. 

Що слід розуміти під поясненнями, які слід подавати в АМКУ про закупівлю?

Пояснення в АМКУ про закупівлю - це певний набір тверджень, що будується для опису вчинених дій та бездіяльності у сфері публічних закупівель, що пояснює причини, контекст і наслідки цих діянь. 

Отже, пояснення подаються до органу оскарження, щоб спростувати вимоги учасника тендеру, що викладені у поданій ним скарзі. 

Чому потрібно подавати пояснення у разі надходження скарги до АМКУ?

Існує декілька причин для подачі пояснень до органу оскарження:  

  • Зловживання з боку субʼєктів оскарження. Досить часто на практиці учасники публічних закупівель не задоволені рішеннями замовника тендеру, що призводить до подачі ними скарги до АМКУ. Однак, такі скарги не рідко є безпідставними, що говорить про зловживання правами з боку субʼєкта оскарження. А тому для спростування вимог скаржника найкращим варіантом буде надання пояснень по справі. 
  • Обґрунтування власної позиції. Замовники тендеру можуть написати максимально розгорнуті пояснення щодо вчинених ними дій та бездіяльності, і таким чином аргументувати власну позицію по справі та спростувати вимоги скаржника. 
  • Законність дій. Замовник тендеру в наданих поясненнях може детально описати той факт, що всі його діяння були вчинені в рамках законодавства, що нівелює вимоги скаржника.

З яких обовʼязкових етапів написання повинні складатися пояснення?

На практиці можна виділити наступні етапи при написанні пояснень, а саме:

  • Попередній аналіз скарги;
  • Короткий виклад обставин;
  • Зібрання доказової бази;  
  • Додавання практики АМКУ для більшої аргументації законності власних дій та бездіяльності;
  • Відправка пояснень до АМКУ шляхом їх надсилання через електронну систему публічних закупівель протягом 3 діб до дати початку розгляду скарги органом оскарження.  

Важливо! Якщо ви надаєте пояснення в АМКУ про закупівлю, то ваша особиста присутність як замовника тендеру не обовʼязкова, оскільки ваші інтереси по справі може представляти законний представник. 

Якщо ви хочете написати аргументовані пояснення в АМКУ про закупівлю, то в такому випадку звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Юристи компанії завжди готові допомогти нашим клієнтам щодо складення всіх необхідних процесуальних документів у сфері публічних закупівель, адже ми чудово розуміємось на тонкощах даної проблематики. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація