"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".
Керівник практики податкового права
Адвокат, керівник практики податкового права. Спеціалізується на вирішенні податкових спорів, захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві, фінансовому моніторингу.
Пояснення до таблиці даних
Таблиця даних платника ПДВ є тією додатковою інформацією, яку він подає з двома цілями. Перший варіант – коли платник податків діє на випередження та хоче запобігти блокуванню податкових накладних. Друга ситуація – коли накладна уже призупинена та є мета досягти її розблокування. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» може чудово допомогти у складанні таблиці даних та пояснення до таблиці даних. Податкове право належить до нашої спеціалізації, тож ми знаємо, як посприяти своїм клієнтам максимально ефективно.
Законодавче регулювання подання таблиці даних
Нормативно-правовий акт, котрий передбачає подання таблиці, це Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Цей Порядок було затверджено затвердженого Постановою Уряду від 11 грудня 2019 року № 1165.
Далі розглянемо, чому є сенс подавати таблицю даних платника ПДВ, попередньо грамотно її заповнивши.
Якою є користь від подання таблиці даних платника ПДВ?
Коли платник ПДВ подає таблицю даних, це сприяє вирішенню ситуації з блокуванням податкових накладних. Разом з тим, завчасне подання такої таблиці дає нагоду запобігти блокуванню накладних за наступними критеріями:
- «Пересорт». Ця підстава є доволі поширеною у питанні блокування накладних. Йдеться про перевищення постачання тієї чи іншої групи товару над тим його залишком, який був обчислений.
- Відсутність послуги, котра вказана як така, що надається споживачам на регулярній основі. Таким чином, тут мається на увазі невідповідність між кодами послуг, які є на вході та на виході.
- Зміни у номенклатурі товарів або послуг на отримувача, який теж зареєстрований платником ПДВ.
Таким чином, таблиця даних платника податків дає нагоду вирішити ряд проблем, а деяким – навіть запобігти. Однак це працює лише при одній умові – коли таблиця справді є грамотно заповненою та слугує в очах податківців свідченням того, що підстав для блокування накладних немає.
Якими є вимоги до заповнення таблиці даних?
У таблиці даних потрібно вказати:
- якими видами господарської діяльності займається платник податків;
- якими є вхідні та вихідні коди товарів і послуг, пов’язаних з такими видами діяльності;
- якими є особливості бізнесу компанії, її матеріальної бази.
Така структура таблиці даних є актуальною для різних видів бізнесу. Однак кваліфіковані юристи, котрі мають спеціалізацію в податковому праві, знають, як адаптувати загальний зразок таблиці саме до специфіки конкретного бізнесу так, аби вона була переконливою в очах податківців.
Під час індивідуальної податкової консультації з нашим адвокатом з податкового права клієнти часто запитують про те, скільки разів можна подавати таблицю даних. Насправді обмежень для цього не встановлено, тож таблицю даних можна подавати необмежену кількість разів. На практиці це означає наступне: у випадку неприйняття таблиці у платника податків є право подати її повторно, врахувавши інформацію, котра була отримана від представників ДПС.
Щодо строку розгляду таблиці даних, то комісія регіонального рівня розглядає її протягом 5 робочих днів. Таким чином, законодавство усе чітко врегулювало, аби платнику податків не доводилося довго чекати на розгляд таблиці та відповідь.
Як написати пояснення до таблиці даних?
Від якісно складеного пояснення до таблиці даних залежить те, яким стане результат її розгляду. Тож у такому поясненні варто вказати наступну інформацію:
- опис матеріально-технічної бази та основних ресурсів, котрі задіяні у господарських процесах;
- деталізований опис суті тих господарських операцій, які здійснюються вашою компанією;
- перелік тих товарів та послуг, які ваша компанія закуповує, щоб використовувати у якості сировини;
- дані щодо наявності усіх необхідних для здійснення господарської діяльності дозволів, ліцензій та інших документів;
- перелік ваших ключових покупців чи замовників послуг.
Окрім цих загальних побажань до змісту пояснення, варто додати й іншу інформацію про ваше підприємство, яка дасть можливість запобігти блокуванню податкових накладних чи сприяти їх розблокуванню.
Чим ми можемо стати корисними для Вас?
Як бачите, якісне складання таблиці даних платника ПДВ та пояснення до цієї таблиці – діяльність, яка потребує професійних юридичних знань, базованих не лише на компетентності у податковому праві, а й на щоденній практичній діяльності в ідентичних кейсах. Якщо говорити про команду адвокатського бюро «Приходько та партнери», то про нас можна у повній мірі сказати усе зазначене.
Ми знаємо, як домогтися розблокування податкової накладної, як подати пояснення до розрахунку коригування чи пояснення до таблиці даних платника ПДВ. Увесь спектр послуг в рамках галузі податкового права ми надаємо компетентно і ефективно.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Керівник практики податкового права
Адвокат, керівник практики податкового права. Спеціалізується на вирішенні податкових спорів, захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві, фінансовому моніторингу.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня