Пояснення для розблокування розрахунку коригування

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Пояснення для розблокування розрахунку коригування

Час прочитання: 3 хв.

Розрахунок коригування є документом, який подає платник податків у випадку, якщо в зареєстрованій ним податковій накладній були помилки або є потреба у внесенні змін. РК подається на дату проведення перерахунку. Якщо йдеться про виправлення помилок, котрі допущені в обов’язкових реквізитах ПН, то такий розрахунок складається на дату, коли виявлено помилку.

Яке законодавство регулює це питання та якими є наслідки зупинення РК?

Щодо актуального нормативно-правового акту, то тут варто звернутися до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Цей Порядок був затверджений Постановою Кабміну №1165 від 11 грудня 2019 року. У його пункті 11 йдеться про те, що квитанція про зупинення РК має містити таку інформацію:

  • номер та дату складення РК;
  • критерій ризиковості платника податку або господарської операції, на підставі чого відбулася зупинка РК в ЄРПН;
  • пропозицію стосовно надання платником податку пояснень, а також копій документів у відповідності до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

 

Наслідки зупинення РК є відчутними для платника податків. Він має ускладнення у веденні своєї господарської діяльності, а контрагенти не можуть отримати податковий кредит. Псуються його стосунки з діловими партнерами, адже співпраці стають невигідними. Ну і, звісно, така ситуація веде до штрафних санкцій, якщо платник податків не надає пояснення, котрих вимагають представники ДПС. Штрафи визначені п. 120-1.2, п. 90 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Тому важливо надати ДПС копії необхідних документів та письмові пояснення стосовно розрахунку коригування. Йдеться про документи, котрими буде підтверджена інформація, зазначена в РК. Тоді комісія регіонального рівня буде зобов’язана розглянути надане пояснення. Цей розгляд відбувається протягом 7 робочих днів, які розпочинаються за датою надходження розрахунку. За результатами приймається рішення, котре в той самий день платник податків отримує в електронному кабінеті.

Що робити, якщо пояснення для розблокування розрахунку коригування не прийнято?

Пояснення для розблокування РК є адміністративним способом впливу на ситуацію. І це є неодмінний етап, який потрібно пройти, перш ніж звернутися до суду. Та, як свідчить наша регулярна практика, часто результату вдається досягнути уже згодом у судовій інстанції. У багатьох ситуаціях підприємство потрапляє до переліку ризикових необґрунтовано, а позиція податківців зводиться до формальностей без належного мотивування причин такого рішення. Це спонукає платників податків звертатися до суду.

 

Дехто вирішує йти шляхом взаємодії з ДПС самостійно, однак у переважній більшості випадків це не дає результату. До нас зверталися навіть такі клієнти, котрі докладали близько десятка спроб вплинути на ситуацію самі та донести до податківців те, що немає реальних підстав відносити до категорії ризикових ані саме підприємство, ані здійснювані ним господарські операції. Однак згодом саме професійний супровід допомагав зрушити проблему з мертвої точки.

Фахівці практики податкового права адвокатського бюро «Приходько та партнери» зможуть проаналізувати та запропонувати рішення для вирішення Вашого питання.  Для отримання фахової консультації щодо написання пояснення та розблокування податкових накладних - заповніть форму на нашому сайті і ми з Вами зв’яжемось найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація