Повторна видача свідоцтва про народження
E-mail
lavrenchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-44

Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Повторна видача свідоцтва про народження

Час прочитання: 2 хв.

Якщо ви загубили, пошкодили, або ж хочете отримати дублікат свідоцтва про народження за власним бажанням, законодавством України передбачена окрема процедура по повторній видачі цього документа. Навіть якщо ви знаходитесь за кордоном, для юристів компанії «Приходько та партнери» не буде проблемою відновити необхідний документ для вас.

Повторне свідоцтво про народження може отримати особисто власник цього документа (якщо вже має паспорт), батько/мати/усиновитель/опікун/піклувальник (незалежно від віку дитини), а також представник за довіреністю, в окремих випадках – орган опіки та піклування, співробітник навчального/дитячого закладу або закладу охорони здоров’я, де дитина перебуває на постійній основі.

Важливо зазначити, що батьку/матері, які були позбавлені батьківських прав, повторний документ про народження дитини не видається.

При подачі документів на повторну видачу свідоцтва про народження пам’ятайте також про те, що якщо актовий запис зареєстрували більше 75-ти років тому, то в такому випадку потрібно звертатися уже до архівної служби, готувати окремий пакет документів. У разі підтвердження від архіву інформації про те, що записи про народження людини знайдено – вам видають архівну довідку.

 

Свідоцтво про народження видається у відділах ДРАЦС за місцем реєстрації актового запису або за місцем звернення особи, також можете скористатися порталом «ДІЯ» або подати документи до Посольства України (проте пам’ятайте, що термін очікування готового документу в такому випадку може зайняти декілька тижнів).

На повторно виданому свідоцтві про народження ставиться відмітка «Повторно», при цьому документ має таку ж юридичну силу, як і свідоцтво, яке було отримано вперше.

Також хочемо зауважити, якщо ви плануєте подавати свідоцтво про народження до іноземних державних органів, завчасно потурбуйтеся про легалізацію документа (для країн, які є учасниками Гаазької конвенції, необхідно поставити на свідоцтво штамп апостиль; для інших – процедура міністерської легалізації).

Пам’ятайте, що на апостиль або легалізацію не приймаються документи старого зразка, ламіновані свідоцтва, ті, на яких є виправлення, підчистки чи інші пошкодження, а також якщо свідоцтво підписане спеціалістом, який не має на це повноважень тощо.

 

Державний орган може відмовити у повторній видачі свідоцтва про народження у таких випадках:

  • документи подано особою, яка не має на це повноважень або має не дійсні документи;
  • якщо дані про народження особи було передано до архівної служби;
  • якщо реєстрація народження була проведена органами окупаційної влади;
  • якщо в актовому записі про народження було допущено помилки при перенесенні до реєстру;
  • якщо актового запису про народження не знайдено (хоча людина може мати і паспорт, і свідоцтво про народження старого зразка на руках) тощо.

Для того, щоб швидко та без зайвих клопотів отримати повторно свідоцтво про народження, радимо звернутися до нашої компанії. Компетентні юристи допоможуть перевірити факт наявності актового запису про народження в державному реєстрі, виправити помилки за потреби, поновити актовий запис і без проблем отримати дублікат свідоцтва про народження.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація