Повістка у поштовому ящику. Що робити?

"Закони марно існують для тих, хто не має мужності і засобів захищати їх".

Шипко Ілля Анатолійович
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз

Повістка у поштовому ящику. Що робити?

Час прочитання: 2 хв.

На сьогодні, під час загальної мобілізації в Україні, представники ТЦК доволі часто вдаються до незаконних заходів відправки та вручення повісток. А саме, направляють повістки до поштових скриньок військовозобов'язаних осіб. Варто одразу розуміти, що такі повістки не мають юридичної сили і не можуть вважатись врученими належним чином.

Загалом варто розуміти, що повістка може бути вручена в багатьох випадках. До прикладу в громадських місцях, на робочому місці, за місцем проживання, на блокпостах, тощо. В такій повістці необхідно, щоб було зазначено правильно особисті дані військовозобов'язаного. Такі повістки мають бути підготованими лише представниками ТЦК та СП і відповідно ними вручений або представниками СБУ та підрозділами Служби зовнішньої розвідки.

Відповідно жодним чинним нормативно-правовим актом не передбачено, що повістка вважається врученою належним чином, якщо без будь-якого повідомлення військовозобов'язаної особи, вона вкладена в поштову скриньку.

Щоб більш детально розуміти чому таке вручення повісток є незаконним та порушуючим ваші права, слід розібрати такі ситуації на реальному кейсі з практики нашої компанії.

Клієнту до поштової скриньки була вкладена повістка із зазначенням дати коли необхідно з'явитись та попередженням, що у разі неявки особа буде подана в розшук. Проте, така повістка не може вважатись врученою належним чином та не має ніякої юридичної сили. У клієнта не виникло ніяких зобов'язань після отримання таким чином повістки та необхідності з'явитись до ТЦК. Адже, належним чином повістка не була вручена.

 

Варто розуміти, що жодним нормативно правовим актом не передбачено порядок та правильна процедура вручення повісток. Проте очевидно, що особа має розписатись при отриманні повістки особисто і представники ТЦК забрати ''корінець'' з підписом військовозобов'язаного. Якщо підпис особи відсутній, то не можливо довести, що особа отримала повістку і належним чином була повідомлена та ознайомлена з повісткою. Тому повістка, яку без особистого вручення військовозобов'язаному та його підписа, вклали до скриньки, не має юридичної сили та не тягне за собою негативних наслідків за неявку.

Також, слід зазначити, що судова практика в таких випадках також зазначає, що такі повістки не вважаються врученими належним чином. Згідно з Постановою Верховного Суду від 14.12.2021 року у справі №761/8429/16-r та від 28.01.2020 року у справі № 759/5435/16-r ‘’належно врученою є повістка, яка вручена особисто військовозобов’язаному і він поставив свій підпис про отримання’’.

Тому, якщо ви є військовозобов’язаною особою і знайшли у себе в поштовій скринці повістку, не варто одразу панікувати. Слід звернутись до спеціалістів нашої компанії за консультацією стосовно правильності та законної сили вручення таких повісток.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація