Повістка у дверях: що робити?

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз

Повістка у дверях: що робити?

Час прочитання: 3 хв.

Повага до закону та військових обов'язків - це основа захисту України.

Побачивши повістку про виклик у ТЦК та СП виникає суперечливе питання йти або не йти у зазначений дату та час до цього органу? І кожен вирішує для себе як правильно вчинити, але повинен розуміти як це відображено у законодавстві.

Повістка - це документ, який вручається військовозобов'язаному або резервісту для явки до ТЦК та СП. Належним чином вручена повістка це та, яка вручена особисто в руки під підпис особи якій вона вручається.

Всі інші види повідомлень, а саме: поштовим відправленням або через електронне повідомлення не вважаються такими, що є належним чином вручені.

Що робити, якщо вам залишили повістку у дверях?

Звіритися з даними, зазначеними в повістці. У повістці повинні бути зазначені такі дані:

  • Прізвище, ім'я, по батькові військовозобов'язаного або резервіста;
  • Дата народження;
  • Місце проживання;
  • Дата і час явки до ТЦК та СП;
  • Причина явки;
  • Печатка та підпис особи, яка виписала повістку.

Дуже часто такі повістки не є належним чином заповнені, містять орфографічні та інші помилки.

 

Звіривши дані у повістці особа може з'явитися на вказаний час та дату до ТЦК та СП, а може й проігнорувати таку повістку. Обидва варіанти є правильними, адже якщо військовозобов'язана особа бажає служити або має підстави для відстрочки від мобілізації, то звернення до ТЦК та СП - це адекватне рішення. Але якщо не має бажання зустрічатися з працівниками цього органу, то не прийти за повісткою знайденою у дверях не означає порушити норми законодавства.


Відповідальність

Важливо пам'ятати, що неявка до ТЦК та СП без поважних причин може призвести до притягнення до адміністративної відповідальності, але у випадку, якщо повістку отримано належним чином, тобто під особистий підпис.

Чи потрібно консультуватися з адвокатом?

Це залежить від ваших індивідуальних обставин. Якщо ви не впевнені, що робити з повісткою, або якщо ви вважаєте, що у вас є підстави для звільнення від мобілізації, консультація з адвокатом може бути корисною. Адвокат може допомогти вам зрозуміти свої права та обов'язки та прийняти правильне рішення.

 

Ось кілька випадків, коли консультація з адвокатом може бути особливо корисною:

  • Якщо ви маєте підстави для звільнення від мобілізації, але не впевнені, чи підтвердять їх у ТЦК та СП.
  • Якщо ви вважаєте, що вам вручили повістку незаконно.
  • Якщо ви не можете з'явитися до ТЦК та СП в зазначений час з поважних причин.
  • Якщо ви не розумієте, що написано в повістці.

Консультація з адвокатом не є обов'язковою, але варто зауважити, що консультація може бути різною. Консультація юриста з військового права, який має практичний досвід допоможе вам захистити свої права та інтереси. Тому кращим варіантом буде звернутись в компанію, що має у своїй команді юристів конкретно з військового права.

При виборі адвоката важливо враховувати його досвід та кваліфікацію та пам'ятати, що знання своїх прав - це запорука їх дотримання іншими.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація