Фото: Повістка на відправку

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Повістка на відправку

Час прочитання: 3 хв.

В Україні продовжують тривати мобілізаційні заходи, адже Російська Федерація не залишає своїх спроб окупувати нашу країну. На практиці це означає, що ЗСУ оперативно поповнюють свої підрозділи придатними до військової служби громадянами. Для цього видаються письмові повістки, які бувають різних видів. Одна з таких - це повістка на відправку громадянина до лав ЗСУ. Які особливості її вручення та що буде у разі ігнорування даної повістки - про дані правові аспекти ми і поговоримо у цій інформаційній статті.

Що слід розуміти під поняттям "повістка на відправку"?

Повістка на відправку - це одна із форм письмового сповіщення-виклику військовозобовʼязаного громадянина до ТЦК та СП або відповідної військової частини для того, щоб завершити загальну процедуру призову на військову службу в рамках мобілізаційних заходів під час воєнного стану в країні. Такий виклик військовозобовʼязаного громадянина відбувається шляхом вручення йому мобілізаційного розпорядження, під особистий підпис особи. Після отримання цього розпорядження військовозобовʼязаний громадянин зобовʼязаний зʼявитися у визначені у повістці час та місце із своїми речами для завершення процедури мобілізаційного призову та початку проходження воєнної служби у відповідній військовій частині ЗСУ.

 

Варто зазначити, що повістка на відправку (мобілізаційне розпорядження) в період дії військового стану в Україні може надаватися лише військовозобовʼязаним категоріям громадян після проходження ними ВЛК та у разі, якщо відсутні підстави для відстрочки від мобілізації.

Який вид відповідальності передбачений за неявку по повістці на відправку?

Якщо громадянин отримав “на руки” мобілізаційне розпорядження та не зʼявився у визначений час та місце у повістці на відправку, то його діяння можуть кваліфікуватися як ухилення від мобілізації в період воєнного стану.

За це передбачена кримінальна відповідальність за приписами ст. 336 ККУ. Санкція даної статті передбачає лише один вид покарання - позбавлення волі особи на термін від 3 до 5 років.

Слід зауважити, що особливостями притягнення особи до відповідальності за ст. 336 ККУ є те, що громадянин свідомо, із наявністю прямого умислу у своїх діяннях та без існування поважних причин не зʼявився у визначений час та місце за мобілізаційним розпорядженням.

 

До поважних причин неявки за повісткою на відправку зазвичай відносять:

  1. смерть близького родича (рідних батьків, брата чи сестри, діда, баби, дружини, дитини);
  2. хвороба;
  3. у разі перебування особи під слідством або застосування до неї кримінального чи адміністративного покарання, яке унеможливлює її прибуття за повісткою;
  4. явища стихійного характеру (повені, землетруси, урагани тощо).

Крім цього, якщо громадянин має підстави для відстрочки від призову на військову службу по мобілізації або ВЛК визнало його непридатним, то неявка за мобілізаційним розпорядженням не буде вважатись кримінально-караним діянням.

У вас залишилися питання щодо інших особливостей повістки на відправку? У такому випадку слід звертатися за допомогою до кваліфікованих юристів із адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наші фахівці чудово розуміються на проблемних питаннях у галузі військового права України, оскільки вони мають багаторічний досвід роботи у цій сфері, що дозволяє надавати тільки належну правову підтримку клієнтам компанії. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

3.9

Кількість оцінок:

14

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація