ПОВЕРНЕННЯ ВИЛУЧЕНОГО ТОВАРУ, ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПІД ЧАС ПОРУШЕННЯ МИТНИХ ПРАВИЛ 

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ПОВЕРНЕННЯ ВИЛУЧЕНОГО ТОВАРУ, ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПІД ЧАС ПОРУШЕННЯ МИТНИХ ПРАВИЛ 

Час прочитання: 2 хв.

У випадку порушення митних правил при ввезені товару, транспортних засобів на територію України, такий товар, транспортні засоби можуть бути тимчасово вилучено митницею.

Для чого це робиться?

Для збереження доказів у справі про порушення митних правил, оскільки справа буде передана до суду для стягнення штрафу з порушення, а товар, транспортні засоби будуть доказом порушення.

 

Вилучення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які підлягають конфіскації, а також відповідних документів є обов’язковим за умови коли:

  • Ви порушуєте порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, їх ще називають зеленими коридорами;
  • Якщо Ви не задекларували товари, чи транспортні засоби комерційного призначення;
  • Якщо Ви пересилаєте через митний кордон України товари, що заборонені до такого пересилання;
  • Коли переміщуєте товари через кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності;
  • Якщо Ви переміщуєте чи скоюєте дії, спрямовані на переміщення товарів через кордон поза митним контролем або приховуєте їх;
  • Якщо зберігаєте перевезенні чи придбанні товари, транспортні засобів комерційного призначення, ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

Під час вилучення працівник митниці складає протокол про тимчасове вилучення товару, транспортного засобу або документів. У цьому протоколі зазначається перелік вилученого майна та вартість майна.

Після того як товар, транспортні засоби було вилучено, вони відправляються на склад митниці для подальшого їх зберігання.

ПОВЕРНЕННЯ ВИЛУЧЕНОГО ТОВАРУ, ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПІД ЧАС ПОРУШЕННЯ МИТНИХ ПРАВИЛ  - gry 4909 scaled

 

Для того щоб забрати товар з митниці необхідно:

  • отримати в суді постанову щодо притягнення до відповідальності за порушення митних правил та сплатити штраф (або про визнання Вас невинуватим у такому адмінправопорушенні);

Після цього на ім’я керівника митниці надсилається заява щодо повернення вилученого товару, транспортного засобу.

До відома! До заяви обов’язково додається пакет документів, серед яких: документ який посвідчує особу, в залежності від виду порушення митних правил, подаються докази здійснення митного оформлення вилученого товару та сплатили усіх необхідних митних платежів. Заява розглядається не більше десяти днів з дня її реєстрації, після чого керівник митниці ставить на заяві відмітку «дозволено» і товар видається особі або «заборонено» (у такому випадку дане рішення за наявності обґрунтованих підстав можна оскаржити в судовому порядку).

Якщо при отриманні товару Ви виявили, що товар пошкоджений, то Вам потрібно обов’язково вказати про це в акті приймання-передавання товару та зробити фотографії пошкодженого товару.

Якщо судом Вас було визнано невинним у вчиненні адмінправопорушення повернення товару має відбуватись без сплати штрафів, митних платежів та вартості зберігання такого товару

В подальшому Ви можете звертатися з позовом в суд до митниці про стягнення коштів за пошкодження товару, оскільки відповідальність за зберігання товару несе склад цієї митниці. Наші юристи готові надати Вам кваліфіковану юридичну допомогу в спірних питаннях з митницею.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація