Повернення майна, вилученого під час обшуку

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Повернення майна, вилученого під час обшуку

Час прочитання: 2 хв.

Обшук – одна зі слідчих дій, яка, на практиці, може стати кульмінацією для всього розслідування. Переважна більшість обшуків в Україні завершується вилученням майна. При цьому може вилучатися не тільки майно, яке зазначене в ухвалі про дозвіл на обшук, а й так зване «тимчасово вилучене майно». Майно, вилучене в такий спосіб, підлягає арешту. Арешт накладає слідчий суддя. Однак, при цьому, в більшості випадків власників майна в суд не викликають. Саме тому, для повернення майна, вилученого під час обшуку, треба скористатися допомогою професійних адвокатів – юристів PRIKHODKO & PARTNERS.

Чи можна повернути вилучене майно ще на етапі досудового розслідування?

Адвокати PRIKHODKO & PARTNERS застосовують наступну практику: підготовка бази для можливості повернення майна вже на етапі обшуку. Серед таких дій можуть бути:

  • Фіксування всіх допущених порушень.
  • Складання переліку вилучених речей + відображення їх у протоколі.
  • Внесення якісних зауважень до протоколу обшуку.

 
Надалі всі вказані вище інструменти можна буде використати для ефективного повернення майна. Окрім цього, є можливість недопущення представників правоохоронних органів до обшуку через процесуальні порушення. Однак, все ж таки, в українських реаліях найчастіше трапляються ситуації, коли при проведенні обшуку вилучаються документи й речі. Подальший алгоритм дій адвокатів буде залежати від того, який правовий статус матиме вилучене майно:

  1. Майно під арештом.
  2. Майно, на яке не накладається арешт.
  3. Майно, яке було вилучено під час обшуку та визначене як речові докази без накладення арешту.

Особливості процедури повернення майна, вилученого під час обшуку

Ідеальний варіант повернення вилученого майна – ініціювання цього процесу самими правоохоронцями. Звичайно, мова йде про майно, яке правоохоронці, відповідно до Закону, не мають права зберігати у себе. В більшості випадків вилучене майно доводиться повертати в судовому порядку.

На сьогодні в Кримінально-процесуальному кодексі України процедура повернення тимчасового вилученого майна чітко не окреслена.

Алгоритм дій встановлюється на основі аналізу норм КПК стосовно таких процедур, як: обшук, накладення арешту, подання відповідних клопотань, оскарження дій/бездіяльності на етапі досудового розслідування.

Допомога адвоката в здійсненні процедури повернення майна, вилученого під час обшуку

Повернення тимчасово вилученого майна – один із напрямків діяльності адвокатів нашої юридичної компанії PRIKHODKO & PARTNERS. Правильні процесуальні дії адвокатів направлені на захист прав наших клієнтів відповідно до чинного українського законодавства.

Чітко продуманий алгоритм захисту дозволяє отримати бажаний результат – повернення майна, вилученого під час обшуку. Індивідуальний підхід до розгляду кожної конкретної справи – запорука нашого успіху.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуг адвоката з повернення майна, вилученого під час обшуку, заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація