Поважні причини пропуску прийняття спадщини
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Поважні причини пропуску прийняття спадщини

Час прочитання: 3 хв.

Прийняття спадщини - важливий процес у будь-якій країні світу, в тому числі й в Україні.

Його значимість проявляється в тому, що більшість людей рано чи пізно, але стикаються із питаннями щодо прийняття спадщини після смерті спадкодавця.

Однак, на практиці не кожен громадян може вчасно прийняти спадщину протягом терміну, що встановлюється законодавством з тих чи інших причин.

Це породжує ту ситуацію в котрій особі потрібно звертатися до суду із заявою про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини.

Проте, щоб рішення судового органу було позитивним для позивача повинні існувати поважні причини пропуску такого строку. Про дане питання ми і поговоримо у цій статті.

Яке поняття поважних причин пропуску строку для прийняття спадщини?

Поважні причини пропущення строку для прийняття спадщини - це ті життєві обставини, котрі не дали змогу законним спадкоємцям за заповітом або за законом в установлений законодавством термін (6 місяців) прийняти спадщину з моменту її відкриття нотаріусом.

Тобто, можна сказати, що поважні причини повʼязують тільки з обʼєктивними, непереборними та істотними труднощами, через які законний спадкоємець і не зміг вчасно прийняти спадщину.

Чи існує законодавчий перелік поважних причин пропуску строку для прийняття спадщини?

На сьогодні, українське законодавство не містить чітко визначених причин пропущення строків для прийняття спадщини, які потрібно вважати поважними.

А тому в цьому питанні слід аналізувати судову практику, із якої вбачаються випадки визнання поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини, а саме:

  • Хвороба спадкоємця, яка носить довготривалий характер. Якщо спадкоємець надасть суду медичну довідку в якій буде вказано, що він більшу частину строку для прийняття спадщини перебував на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоровʼя, то суд визнає таку причину поважною;
  • Відсутність спадкоємця на території України та постійне його місце проживання за кордоном. В цій ситуації важливо доводити ті обставини, що особа не могла подати заяву про прийняття спадщини поштою, а також не мала змоги зʼявитися до консульської установи або дипломатичного представництва України за кордоном, що по суті і унеможливлювало вчасно прийняти спадщину;
  • Якщо особа відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
  • Якщо спадкоємець не міг ніяким чином дізнатись про наявність заповіту;
  • Якщо спадкоємець маю велику відстань між своїм постійним місцем проживання та фізичним розташування спадкового майна. Поняття “великої відстані” оціночне, а тому суди у кожній конкретній справі враховують різні фактори для того, щоб визначити умови за яких спадкоємцю потрібно діставатися місця відкриття спадщини;
  • Якщо спадкоємець має складні умови праці, що в першу чергу повʼязані із тривалими поїздками як за кордон, так і по Україні;
  • Якщо спадкоємець несе службу у лавах ЗСУ.

Якщо вам потрібно визнати поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи проконсультують вас на рахунок всіх питань, що будуть виникати під час співпраці, а також допоможуть звернутися до суду та визнати поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація