ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

Час прочитання: 3 хв.

24 січня Президентом України Володимиром Зеленським був підписаний законопроект №8271, який посилив відповідальність військовослужбовців за ряд правопорушень. Цей законопроект вніс зміни до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення. Також трансформації торкнулися ряду інших нормативно-правових актів.

Що змінилося у законодавстві?

Отож, за цілим рядом статей судом заборонено пом’якшувати покарання або давати військовослужбовцям умовні терміни. Це стосується таких статей, як:

  • непокора (ст. 402);
  • погрози чи насильство щодо начальника (ст. 405);
  • дезертирство (ст. 408);
  • самовільне залишення військової частини (ст. 407) або поля бою (ст. 429);
  • невиконання наказу (ст. 403).

Окрім перелічених законодавчих змін, варто відзначити й те, що відповідальність за воєнні злочини та відповідні адміністративні правопорушення теж посилилась.

Що означають ці зміни на практиці?

Попри те, що згаданий закон підтримав Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, нормативно-правовий акт спричинив низку дискусій у публічній площині. Прихильники закону обстоювали думку про те, що перелічені правопорушення мають серйозні наслідки під час воєнного стану. Адже у ситуації, коли, приміром, частина військовослужбовців самовільно залишає поле бою, це підставляє інших. Однак противники закону теж висловлювали достатньо важливий аргумент стосовно того, що в армії часто спрацьовує людський фактор, а можливість зловживання зі сторони командирів ніхто не виключав.

Попри те, закон прийнято. Тож тим, кого він стосується, варто подбати, аби не постраждати від свавілля чи несправедливості унаслідок прояву людського фактору зі сторони командування. У подібній ситуації можуть допомогти професійні юристи. Саме така команда фахівців працює в адвокатському бюро «Приходько та партнери», а військові справи належать до одного з ключових та найбільш затребуваних на сьогодні напрямків нашої спеціалізації.

Чому юридична підтримка настільки важлива?

Кожному військовому добре мати контакти хорошого юриста, який може проконсультувати у будь-якій спірній ситуації. Такі професіонали є у нашій компанії. Можливо, все буде гаразд, і вам не знадобиться допомога фахівця, але сама наявність додасть більше впевненості та комфорту.

Ми надаємо консультації у різних зручних для клієнтів форматах:

  • очному;
  • онлайн;
  • телефонному;
  • письмовому.

Ми добре розуміємо, що наші клієнти можуть перебувати в умовах, де їм незручно розмовляти. Тож отримати компетентні відповіді на ваші запитання можна навіть у письмовій формі. Також допомога хорошого юриста сприятиме тому, щоб ви не розгубилися у несподіваній ситуації, де від правильної стратегії поведінки може залежати майбутнє.

Уявімо ситуацію з наказом, виконання якого є нездійсненним або не залишає шансів повернутися живим з бойового завдання. Іноді так трапляється, коли спрацьовує людський фактор. Невиконання наказу тягне за собою посилену відповідальність.

Альтернативним варіантом поведінки тут може бути написання рапорту щодо уточнення наказу. Коли військовослужбовець знає та відстоює свої права, командир має суттєво менше важелів для зловживань та розуміє, що він не може діяти свавільно, а мусить обґрунтовано пояснити свої дії.

Вище був наведений лише один приклад, коли втручання юриста допомагає вплинути на ситуацію. У нашій практиці є достатньо прикладів в інших питаннях, пов’язаних з військовою службою. Тож бережіть себе та відстоюйте власні права, коли виникає така необхідність.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація