Посвідка на проживання в Україні під час війни

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Посвідка на проживання в Україні під час війни

Час прочитання: 3 хв.

Попри воєнний стан в Україні, прийом документів для оформлення посвідки на проживання тут не припиняється. Тож особи, які бажають її оформити та не мають до того ніяких правових перешкод, можуть це зробити.

Що варто знати про посвідку в умовах воєнного стану?

Що стосується тих посвідок, котрі були оформлені до початку воєнного стану, їх не потрібно продовжувати додатково. Термін дії цих посвідок продовжено автоматично до кінця воєнного стану та ще на 30 днів з дня його скасування чи припинення.

 

Коли йдеться про оформлення посвідки вперше, то потрібно відкривати візу D (крім Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови, Узбекистану). Що стосується громадян РФ, то до початку воєнного стану візу D не потрібно було оформлювати. На сьогодні оформлення посвідок на тимчасове проживання громадянам РФ вперше здійснюється за умови в’їзду на територію України за довгостроковою візою D, що є наслідком запровадження візового режиму з країною-агресором.

Громадяни РФ можуть здійснити обмін тимчасової посвідки лише на підставі шлюбу, возз’єднання сім’ї чи працевлаштування. Інші категорії громадян (наприклад волонтери, студенти) отримують посвідку за умови підтримки їхніх заяв письмовим клопотанням центрального органу виконавчої влади України, до повноважень якого належить сфера діяльності таких осіб.

Які документи потрібно для оформлення посвідки?

Аби оформити посвідку на проживання в Україні, потрібно разом з заявою подати наступний пакет документів:

  • закордонний паспорт (з перекладом);
  • медична страховка;
  • за необхідності – віза D;
  • інші документи, перелік яких визначається конкретною підставою оформлення посвідки.

Термін оформлення посвідки залежить від її виду. Коли йдеться про документ, який передбачає право на тимчасове проживання на території України, то така посвідка оформлюється протягом 15 робочих днів з моменту, коли були подані документи. А якщо йдеться про посвідку на постійне проживання, на її оформлення може піти від 6 місяців.

 

Чим будуть корисними наші послуги?

Якщо потрібно оформити посвідку на проживання в Україні, звернення до юристів, які можуть забезпечити супровід цієї процедури, буде гарним рішенням. Саме такі фахівці працюють в команді юридичної компанії «Приходько та партнери». Міграційне право належить до фокусу нашої практики, тож ми надаємо своїм клієнтам широкий спектр послуг у цьому напрямку. А саме:

  • Консультування. Коли ви замовляєте консультацію в професіонала, це спрощує вам життя та дає можливість розібратися у значимих для себе питаннях, не маючи потреби опрацьовувати самотужки великий масив правових норм. До того ж, в Інтернеті є велика кількість спотвореної і недостовірної інформації, поміж якої людині без фахових юридичних знань буде складно розібратися.
  • Юридичний супровід. Коли вашу комунікацію з представниками ДМС забезпечує компетентний представник та робить усю необхідну роботу, яка не вимагає особистої присутності, це значно полегшує усі юридичні процеси.
  • Представництво у суді. Якщо ваші права порушуються, а інші інструменти їх відстоювання вже використані, наші фахівці готові допомогти і в такий спосіб.

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» надасть вам увесь необхідний перелік послуг в рамках галузі міграційного права. Тож оформити посвідку на проживання з нашою допомогою буде значно легше. Заповніть форму на сайті і наш адвокат з Вами зв'яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація