Посвідка на постійне проживання в Україні

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Посвідка на постійне проживання в Україні

Час прочитання: 4 хв.

З червня 2018 року постановою Кабінету Міністрів № 321 було частково змінено правила та терміни дії посвідки на постійне проживання в Україні. Якщо раніше посвідка на постійне проживання видавалася безстроково з необхідністю заміни фотографії у 25 та 45 років, то з червня цього року термін дії посвідки було зменшено до 10 років з необхідністю продовження на зазначений період часу.

Як і раніше, посвідка оформляється іноземцям або особам без громадянства, які мають дозвіл на імміграцію в Україну або до прийняття рішення про припинення громадянства України постійно проживали на території України і після прийняття такого рішення залишилися постійно проживати на її території.

Для отримання посвідки на постійне проживання або для в'їзду в Україну з метою постійного проживання, іноземцю або особі без громадянства необхідно отримати головний документ для її оформлення, а саме дозвіл на імміграцію.

 

Перелік осіб, що мають змогу його отримати перераховано в Законі України «Про імміграцію». Категорії осіб, в законі поділяються на тих хто може отримати його в межах квоти та поза межами квоти.

Квота – це фактично визначена урядом кількість осіб, що можуть отримати дозвіл на імміграцію  за один календарний рік, яка затверджується щорічно, тож, в межах квоти дозвіл на імміграцію та можливість подавати документи для отримання посвідки на постійне проживання мають наступні категорії осіб:

  • діячі науки та культури, імміграція яких відповідає інтересам України;
  • висококваліфіковані спеціалісти і працівники;
  • особи, які здійснили зареєстровану іноземну інвестицію в економіку України на суму не менше 100 000 доларів США;
  • брати та сестри, дідусі, онуки громадян України;
  • особи, які раніше були громадянами України;
  • батьки, чоловік (дружина) іммігранта або його неповнолітні діти;
  • особи, які безперервно проживали на території України протягом трьох років з дня надання їм статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
  • особи,  які прослужили  у Збройних Силах України три і більше років.

Поза межами квоти, тобто фактично без обмежень у кількості осіб за рік, дозвіл на іміграцію можуть отримати наступні категорії осіб:

  • один з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він перебуває у шлюбі більше двох років, є громадянином України, діти і батьки громадян України;
  • опікуни та піклувальники громадян України або особи, які перебувають під опікою чи піклуванням громадян України;
  • особи, які мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням;
  • особи, імміграція яких становить державний інтерес для України;
  • закордонні українці, їх дружини (чоловіки) і діти у разі їх спільного в'їзду та перебування на території України.

Тобто, для того, щоб подавати документи та претендувати на посвідку на постійне проживання необхідно перш за все отримати дозвіл на імміграцію.

Також в законодавстві встановлено перелік осіб, які не мають право на отримання дозвіл на імміграцію, зокрема, особи, які мають судимість; особи, яким заборонено в'їзд в Україну; хронічні алкоголіки, токсикомани, наркомани та інші).

Для отримання дозволу на імміграцію за кордоном, необхідно звернутися до дипломатичних та/або консульських установ України за кордоном.

Посвідка видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття документів від іноземця або особи без громадянства. Дозвіл на імміграцію оформлюється в середньому пів року.

Документи для оформлення посвідки подаються не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування/проживання в Україні.

 

Підставами для відмови у видачі дозволу на проживання є:

  • необхідність забезпечення національної безпеки та охорони громадського порядку;
  • необхідність охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, які проживають в Україні;
  • факт підробки, пошкодження або невідповідності встановленим зразкам паспорту іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства;
  • подача завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів;
  • виявлення фактів невиконання рішень суду або органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення.

У разі скасування дозволу на імміграцію з будь-яких причин, посвідка на постійне проживання скасовується також. Отримавши посвідку на постійне проживання, особа має зареєструвати своє місце проживання протягом 30 днів з дня отримання.

Загалом процедура отримання посвідки на постійне проживання не здається складним в теорії, але на практиці існує безліч нюансів які потребують досвіду та налагоджених контактів у органах Державної міграційної служби України.

Звернувшись до фахівців юридичної компанії «Приходько та Партнери» - Ви отримаєте юридичну підтримку і сервіс високого рівня та відчуєте переваги роботи з досвідченими юристами та адвокатами. Заповніть форму на нашому сайті і ми з Вами зв'яжемось найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація