Посвідка на постійне проживання в Україні (ПМЖ)

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Посвідка на постійне проживання в Україні (ПМЖ)

Час прочитання: 4 хв.

Посвідка на постійне проживання в Україні (ППП) - одна з найбільш популярних і актуальних опцій в сфері міграційного права України. Фахівці нашої компанії оформили і успішно отримали більше 100 посвідок за час існування нашої компанії.

Основна причина затребуваності отримання посвідки на постійне проживання в Україні є широкий спектр прав і можливостей особам, які володіють даною посвідкою. Перерахуємо лише невелику їх частину:

 • можливість і право іноземця постійно проживати на території України;
 • відсутність будь-яких обмежень в плані виїзду/в'їзду на територію Україну;
 • можливість мати вид на проживання в Україні і не відмовлятися від свого громадянства;
 • відсутність необхідності продовження;
 • посвідка на постійне проживання видається безстроково і не вимагає продовження;
 • можливість швидкого і простого оформлення громадянства України;
 • можливість користуватися всіма правами громадянина України.

 

На відміну від посвідки на тимчасове проживання (ПТП) яка видається строком на рік і вимагає щорічного продовження в органах міграційної служби, посвідка на постійне проживання (ППП) вимагає лише заміни фотографій у 25 і 45 років і не обмежена будь-якими строками. Важливим є і той факт, що посвідка на тимчасове проживання (ПТП) легко може бути анульована або не продовжена після закінчення року з моменту його отримання.

Також варто відзначити, що тимчасовий формат дозволу на проживання діє виключно один календарний рік і не має можливості витрачати дні виходячи з перебування в Україні.

Не меншою перевагою посвідки на постійне проживання в Україні (ППП) є і той факт, що її володар фактично прирівнюється в своїх правах до громадянина України і при цьому залишається громадянином своєї країни. Отримавши ППП Ви можете легально працювати, вступати в шлюб і виїжджати за кордон без будь-яких обмежень. У Вас більше не буде необхідності виїжджати і заїжджати на територію України кожні 90 днів і переживати щодо легального перебування в Україні.

Отримання ППП в Україні дає Вам необмежену кількість можливостей в Україні з можливістю виїзду і перебування в країнах Євросоюзу.

Підстави і процес отримання посвідки на постійне проживання в Україні

Процес отримання посвідки на постійне проживання в Україні (ППП), як і більшість подібного роду процедур в Україні, є надмірно перевантаженим і бюрократизований. При спробі іноземця оформити його своїми силами, виникає безліч складнощів, починаючи від величезних черг і закінчуючи неадекватною поведінкою працівників міграційної служби. Що в свою чергу може призвести до відмов і заборон на подачу документів терміном на рік.

Адвокати та юристи з міграційного права юридичної компанії "Приходько та Партнери" регулярно працюють із запитами від іноземних громадян і Ви можете переконатись в нашій компетенції вже на консультації.

Основною вимогою для отримання ППП в Україні є підстави для її отримання, які чітко прописані в Законі України про міграцію. Їх можна розділити на дві основні групи які залежать від квот. Квота міграції це певна кількість людей, яке Україна планує прийняти в один календарний рік.

Найбільш привабливі можливості для отримання ППП в Україні відкриваються для іноземців, які не потрапляють під дію квот, а саме:

 • одному з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він перебуває у шлюбі понад два роки, є громадянином України, дітям і батькам громадян України;
 • особам, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувають під опікою чи піклуванням громадян України;
 • особам, які мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням;
 • особам, імміграція яких становить державний інтерес для України;
 • закордонним українцям, подружжям закордонних українців, їх дітям у разі їх спільного в'їзду та перебування на території України.

В рамках квоти оформляються іноземці наступних категорій:

 • діячі науки і культури, імміграція яких відповідає інтересам України;
 • висококваліфіковані спеціалісти і робітники, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України;
 • особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США;
 • особи, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
 • особи, які раніше перебували в громадянстві України;
 • батьки, чоловік (дружина) іммігранта та його неповнолітні діти;
 • особи, які безперервно проживали на території України протягом трьох років з дня встановлення їм статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми
 • особи, які прослужили у Збройних Силах України три і більше років.

У разі якщо іноземець під час оформлення посвідки на постійне проживання перебуває на території України, йому одночасно надається дозвіл на імміграцію. Якщо ж іноземець перебуває у себе на батьківщині, то для оформлення посвідки йому необхідно звернутися в посольство/консульство для оформлення дозволу для імміграцію і потім отримати імміграційну візу.

 

Наші юристи порекомендують і допоможуть Вам отримати посвідку на постійне проживання в Україні, в комплекс наших послуг входить:

 • консультація щодо оформлення посвідки на постійне проживання в Україні;
 • підготовка всіх необхідних документів;
 • нотаріальне підтвердження, переведення та безпосередня підготовка пакету документів для подачі на посвідку;
 • грамотне складання клопотань та заяв до міграційних органів;
 • написання адвокатських запитів для максимального прискорення термінів отримання;
 • представництво Ваших інтересів в органах міграційної служби України.

Звернувшись до фахівців з міграційного права юридичної компанії «Приходько та Партнери» - Ви отримаєте супровід компетентних адвокатів та юристів з практичним досвідом оформлення різних документів для іноземних громадян. Заповніть форму на нашому сайті і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація