E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПОСВІДКА НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ БЕЗ КВОТИ

Посвідка на постійне проживання в Україні традиційно є однією з найпопулярніших опцій в міграційній сфері для іноземців. Головними перевагами посвідки на постійне проживання є наступні переваги:

 • вільний виїзд та в’їзд в Україну протягом усього терміну дії дозволу на постійне проживання
 • право на працевлаштування в Україні без отримання відповідного дозволу з органів зайнятості;
 • відсутність проблем з отриманням візи на території України для поїздки в європейські країни;
 • право на пенсійне забезпечення;
 • право на освіту.

Отримання посвідки на постійне проживання безпосередньо пов’язано з оформленням Дозволу на імміграцію. Вказаний дозвіл є основним документом, як для оформлення постійної посвідки, так і для подальшого оформлення громадянства України.

Відповідно до Закону України «Про імміграцію», отримати дозвіл можна в рамках квоти та без квотування. За своєю суттю, квота це певна кількість осіб, що можуть отримати дозвіл на імміграцію, яка щорічно затверджується Кабінетом Міністрів України та зазвичай закінчується до кінця року.

Саме тому, найбільш жаданою опцією для іноземців є отримання Дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання без квот та обмежень.

Отже, категоріями осіб, що мають право на отримання Дозволу на імміграцію без застосування квот є:

 • Один із подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він знаходиться в шлюбі понад два роки, є громадянином України
 • Діти і батьки громадян України
 • Особи, що мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням, тобто особа, яка сама  чи хоча б один з її батьків,  дід  чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра,  син чи  дочка, онук чи    онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території України
 • Особи, які є опікунами або піклувальниками громадян України, або знаходяться під опікою або піклуванням громадян України;
 • Особи, імміграція яких представляє державний інтерес для України;
 • Зарубіжні українці, подружжя зарубіжних українців, їх діти у разі їх спільного в’їзду і перебування на території України.

Вказані категорії осіб можуть оформлювати посвідку на постійне проживання в Україні без будь-яких обмежень та квот.

Крім цього, слід додати, що для перших трьох категорій осіб (шлюб, діти та батьки, територіальність) при подачі документів не потрібно подавати довідку про відсутність судимостей та медичну довідку.

Основними документами для подачі є довідка з місця проживання іноземця в країні його перебування, що має бути належним чином легалізована в Україні, а також легалізовані оригінали документів відповідно до підстав отримання дозволу.

Решту документів, а також всі процедурні питання ви зможете отримати звернувшись до юридичної компанії «Приходько та Партнери» . Наші спеціалісти проконсультують Вас безкоштовно та допоможуть отримати посвідку на постійне проживання в Україні швидко та без зайвих зусиль.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація