Фото: Посвідчення особи без громадянства: як отримати?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Посвідчення особи без громадянства: як отримати?

Час прочитання: 3 хв.

Особа без громадянства (або ж ОБГ) - це людина, яку жодна країна в світі не визнає своїм громадянином, і в якої немає жодних підстав для оформлення громадянства тієї чи іншої держави.

В Україні до 2013 року не було механізму для допомоги в оформленні документів таким особам, проте, на теперішній час наша держава, як учасник Конвенцій про статус осіб без громадянства, бере активну участь у виконанні зобов’язань щодо поліпшення статусу ОБГ, а також урегулюванню питання щодо оформлення документів для них.

Найпершим етапом, з якого необхідно розпочати процедуру надання людині, яка народилась не на території України, але за певний обставин зараз знаходиться на території нашої держави, статусу ОБГ є підготовка необхідного пакету документів для звернення до Посольства/Консульства тієї країни, в якій народилась особа. В такому випадку у нагоді стануть усі наявні документи, наприклад, свідоцтво про народження, документи про отримання освіти тощо. В державній установі необхідно отримати довідку – підтвердження з країни народження людини про те, що вона не має статусу громадянина даної держави і ніколи такого статусу не отримувала.

 

Після отримання необхідного документа особа, відповідно до законодавства, має право звернутися до міграційної служби за місцем свого проживання із заявою про надання їй статусу особи без громадянства. До заяви додається також пакет документів: свідоцтво про народження, довідку, яка підтверджує факт неперебування особи у громадянстві будь-якої іншої держави, документи, які можуть підтвердити перебування особи у шлюбі, факт навчання чи працевлаштування, наявність дітей, також, за наявності, паспорт старого зразка колишнього СРСР, довідки про місце проживання, право власності тощо.

Термін розгляду заяви становить шість, а в деяких випадках і дванадцять місяців.

У разі отримання позитивної відповіді і надання людині статусу особи без громадянства (ОБГ), така особо зобов’язана у найкоротший термін (10 днів) звернутися до міграційної служби для оформлення посвідки на тимчасове проживання на території України.

Якщо ви знехтуєте цією нормою, то будете вважатися особою, яка проживає на території України нелегально, що є порушенням статті 203 КУпАП, в результаті чого на ОБГ можуть накладатися штрафні санкції.

Також хотілося б зазначити, що ОБГ після проживання в Україні по тимчасовій посвідці терміном 2 роки, мають право на подачу документів для оформлення дозволу на імміграцію і, в подальшому, постійної посвідки на проживання, яка дозволить безстроково проживати на території України, користуватися усіма правами, які передбачені законодавством для іноземців та ОБГ.

 

Варто зауважити, що ОБГ, які легально проживають в Україні на основі тимчасової або постійної посвідки на проживання, мають право звернутися до компетентного органу для оформлення посвідчення ОБГ для перетину кордону. Це дасть можливість ОБГ перетинати кордон не тільки України, але й подорожувати в інші держави.

Якщо вам необхідна допомога в оформленні документів для отримання статусу ОБГ, а також, в подальшому, посвідки на тимчасове або постійне проживання чи проїзного документу, звертайтеся до юристів нашої компанії, які допоможуть підготувати необхідний пакет документів, що мінімізує шанс отримання відмови у наданні статусу особи без громадянства.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація