Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон

Час прочитання: 3 хв.

Якщо особа без громадянства, котра постійно чи тимчасово мешкає на території України, потребує виїзду за кордон, їй для цього потрібно виготовити спеціальне посвідчення. Це робиться через відповідний територіальний підрозділ ДМС, тож пропонуємо детальніше ознайомитися з порядком того, як відбувається процедура, а також – чим ми можемо стати корисними в цьому питанні.

Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон - information deskВплив віку на оформлення посвідчення

Якщо людина, яка хоче оформити посвідчення, досягла віку 16 років, вона особисто подає до ДМС заяву-анкету. Якщо ж ідеться про дитину, котра ще не досягла цього віку, або особу, яка визнана недієздатною чи обмежено дієздатною, то тут повноваження щодо подачі заяви мають:

  • батьки;
  • опікуни;
  • піклувальники;
  • інші законні представники.

Коли питанням займаються законні представники, вони заповнюють заяву-анкету та очікують на виготовлення посвідчення.

 

Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон - audit test 1Які документи потрібно подати?

Для оформлення посвідчення особи без громадянства, призначеного для виїзду за кордон, потрібно подати документи, передбачені чинними правовими нормами для такої процедури. Серед них:

  • посвідка на тимчасове чи постійне проживання (саме вона є основним документом, котрий підтверджує законність перебування особи на території України);
  • документ, котрий підтверджує або сплату держмита, або можливість на законних підставах його не платити;
  • документ, яким засвідчуються повноваження законного представника, якщо особа взаємодіє з ДМС не особисто.

Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон - photo 2022 07 13 16 54 22 2

Вище перераховано загальний перелік документів, однак є окремі випадки, які передбачають інший їх спектр. Наприклад, коли йдеться про дитину до 12 років чи особу, яка сама не може пересуватися і потребує за кордоном термінового лікування, потрібно надати кольорову фотокартку 10 на 15 сантиметрів, котра відповідає актуальним для таких ситуацій міжнародним вимогам. Але також тут важливо зазначити, що стан особи має бути належним чином підтверджений медичним висновком.

Для неповнолітніх дітей потрібно подати додатково свідоцтво про народження, посвідку на проживання та 2 фото розміром 3,5 х 4,5 сантиметрів, які відповідають необхідним вимогам. Консультуючи клієнтів, ми детальніше розповідаємо про це.

 

Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон - brand protection 2Чим ми можемо бути корисними?

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» постійно отримує запити щодо юридичного супроводу під час взаємодії з ДМС. Тож ми з радістю проконсультуємо та здійснимо представницьку функцію, аби ваші контакти з цією державною структурою були зведені до мінімуму і ви не стикалися з факторами бюрократії чи перезавантаження в роботі. Коли все зроблено належним чином, то посвідчення видається протягом 15 робочих днів з моменту, коли були відбулося звернення за цією послугою до ДПС.

Також ми проконсультуємо, для яких категорій заявників не є необхідним сплачувати державне мито. З огляду на те, що заяву можна подати не лише особисто, а й через представника, такий механізм дає нам можливість якісно представляти ваші інтереси та спрощувати взаємодію з державними органами. Окрім того, ви можете звернутися до нас і з інших питань міграційного права, адже воно належить до нашої основної спеціалізації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація